купання заборонено 5.ua

У Києві через зараження лептоспірозом померли двоє людей

  У Києві з початку року зафіксовано 13 випадків захворювання на лептоспіроз, з них два випадки – летальні.

  Про це повідомляє видання "Українська правда", посилаючись на головного державного санітарного лікаря Києва Олега Рубана.

  "У нас на сьогоднішній день зареєстровано 13 випадків по Києву. З них два летальних і два – зараження на пляжах. 7 випадків зареєстровано з початку року, ще 6 – у серпні", - розповів Рубан.

  За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій у Києві, столичні жителі заразилися лептоспірозом після купання на пляжах "Передмісна Слобідка" у Дніпровському районі та "Вербний" в Оболонському районі.

  Зазначається, що окрім купання на пляжах люди заражалися лептоспірозом через контакт з собакою та внаслідок догляду за садибою.

  Лептоспіроз - це гостра інфекційна хвороба, підчепити яку можна у річці чи озері. Організм переживає її з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем. Підчепити недугу, окрім пляжів, можна передусім від щурів та свійських тварин.

  Водночас Рубан наголосив, що епідемія лептоспірозу столиці не загрожує.

  "Ми маємо абсолютний приріст у цифрах за серпень у зв'язку з тим, що пішов виплід щурів. У минулому році станом на серпень було зафіксовано 8 випадків, цього року станом на серпень маємо 13, тобто перевищення показників. Але говорити про епідемію не можна", - сказав Рубан.

  Нагадаємо, в Україні вперше за останнє десятиліття зафіксовано зараження людей на лептоспіроз у місцях масового відпочинку на водних об'єктах столиці.

  Попередній матеріал
  Завтра у Берліні пройдуть консультації юридичних експертів країн Нормандської четвірки
  Наступний матеріал
  Президент закликав підняти державні прапори по всій країні
  Теги:
  Loading...