реконструкція Майдану 5.ua

У конкурсі на реконструкцію Майдану перемогли архітектори з Тайваню та Італії

  На Майдані Незалежності оголосили результати міжнародного відкритого конкурсу, оголошеного ще торік, щодо створення меморіальної території подій Революції Гідності.

  У першій номінації під назвою Громадський простір Майдану перемогли архітектори з Тайваню. Їхня ідея полягає у масштабному озелененні центру столиці та реорганізації руху на Хрещатику: зокрема, планують зменшити кількість автомобільних смуг.

  Друга номінація - меморіалізація Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної сотні. У цій номінації перемогу виборов італійський проект. Його ідея - перетворення колишньої Інститутської вулиці на сквер, в якому висадять червонолистні клени. Кожне дерево буде своєрідною присвятою загиблим героям.

  Третя номінація стосується трансформації Українського Дому на оновлений культурний центр, тут проект-переможець створили вже київські архітектори. Четверта номінація - побудова Музею Свободи, або ж Музею Майдану. Щоправда, у цій категорії першого й другого місця не надали нікому, за основу ж візьмуть проект бронзових переможців - це створення частково підземної експозиції на території вулиці.

  "Основна ідея - це на місцях загиблої Сотні Небесної висаджуються дерева, краснолисті. І для того, щоб вони росли, робляться такі пластичні, назвемо їх - рабатки. Можливо, прізвища будуть нанесені, розміщені плити з прізвищами загиблих героїв. Можливо, дерева будуть знизу підсвічуватися точковим світлом, це буде дуже красиво, коли ось це все буде підсвічено знизу", - прокоментував результати конкурсу Сергій Целовальник, головний архітектор Києва, член міжнародного журі.

  Попередній матеріал
  Українські літаки вже не потребують російських деталей - Корж
  Наступний матеріал
  Росія віддала в оренду Китаю 150 тис. га землі у Забайкаллі
  Теги:
  Loading...