У КМДА оголосили конкурс проектів розвитку дніпровських островів

Дніпровські острови невдовзі приведуть до ладу. Мерія почала конкурс на кращу концепцію їхнього розвитку. Заявки на участь уже подали близько семи сотень охочих з 70-ти країн. Переможець конкурсу отримає 20 тисяч доларів, а кращі проекти - ляжуть в основу облаштування островів.

Розтрощені альтанки, купи сміття та незвична для мегаполіса природа. 36 островів посеред Дніпра нині мають саме такий вигляд. Розвивати ці території - необхідність, кажуть у мерії.

Руслан Крамаренко, заступник голови КМДА: "Подивимось, в якому стані знаходиться Гідропарк, в якому стані знаходиться той же Труханів острів, в якому стані знаходяться пляжі, і потім самі зрозуміємо, буде відповідь - да, необхідно з цим щось робити".

В управлінні містобудування та архітектури КМДА мріють - невдовзі дніпровські острови будуть на кшталт єгипетських. Там хочуть облаштувати пляжі та зони для відпочинку. Тоді ці місця стануть привабливими не лише для містян, але й іноземців, пояснює головний архітектор Києва.

Сергій Целовальник, начальник ГУ містобудування та архітектури КМДА: "Для того, чтобы турист сюда приехал, это не значит, что его нужно в автобусе 7 часов катать по Киеву до боли в копчике. А ему нужно что-то показать, где-то выйти, отдохнуть, получить удовольствие. Чтоб этот Днепр был чистый. Чтобы персиковые косточки и шкурки для помидор не валялись".

Містяни із радістю сприймають звістку про оновлення островів.

Кияни: "Якщо це буде спортивноє, якесь развлекатєльноє для молодьожи, де там якісь турніри проводяться, то це буде добре".

Кияни: "Если их оборудують какими-то пляжами и местами, где можно будет культурно отдохнуть - это одно. Но другое дело, если их застроят котеджами и какими-то закрытыми домами отдыха, как это происходит вдоль Десны, то это совсем другой вариант".

Та не у захваті від цього екологи. В облаштуванні Дніпровських островів вони розгледіли їхню забудову. Стверджують - це чи не єдиний ласий шматок у Києві, за який поки що не ухопились забудовники.

Олексій Василюк, еколог: "Вкотре нова київська влада хоче освоїти острови. Це буде багатомільйонний проект. А хто ж дасть багато мільйонів на стежки і лавочки. Будь-яка інвестиція - вона вимагає повернення вкладених коштів. І ніхто не поверне багатомільйонні інвестиції на лавочках і стежках".

Будувати на островах заборонено - наголошує головний архітектор Києва. Заприсягається: на такі проекти - навіть не дивитиметься.

Сергій Целовальник, начальник ГУ містобудування та архітектури КМДА: "Я хочу, чтобы никто не боялся и не думал, что это завуалированая какая-то тема для того, чтобы распаевать эти острова, распанахать их, засфальтировать и построить там что-то. Этого не будет. Пока я здесь - не будет".

Облагородити Дніпровські острови зголосилися близько семи сотень охочих з 70 країн. Троє найкращих отримають грошові винагороди. Однак втілювати у життя у мерії планують не концепцію-переможницю. Ідеї братимуть із десяти найкращих робіт.

Ольга Сас-Тарасова, Віктор Сніжко, Сергій Клименко та Орест Пона, 5 канал.

Попередній матеріал
У Києві пройшов символічний суд над більшовизмом
Наступний матеріал
У Деснянському районі витратили 17 млн. грн. на благоустрій
Теги: