У КМДА обіцяють вирішити питання нестачі дитсадків за рік

  У дитсадок - без черги. У мерії пообіцяли вже за рік вирішити проблему із місцями у дошкільних закладах. Зокрема - за рахунок будівництва нових дитсадків та збільшення кількості груп. Однак батьки обіцянкам влади віри не ймуть.

  Влаштувати чотирирічну доньку Валерію до дитсадка пані Катерина намагається вже другий рік поспіль. Першого разу на заваді стало хабарництво. Прийняти дитину без грошей керівництво закладу відмовилося.

  Катерина Ладнушкіна, мати: "Мне сказали, что официальный подарок садику - это вот на сумму от 200 до 500, и лично - в конверте, лично заведующей - подарок 1000 гривен. В принципе, не так уж много, но все равно по карману ударит на 2 месяца". 

  Цьогоріч, каже Катерина, грошей не вимагають. Однак з`явилися інші проблеми. Зокрема, все літо доводиться сидіти в чергах, щоб отримати довідку про стан здоров`я дитини.  

  Катерина Ладнушкіна, мати: "Это растягивается на месяц-полтора. Не дай Бог ребенок заболеет, это еще на месяц нужно будет откладывать, потому что где-то что-то долечить, где-то что-то не понравится врачам".

  Хто не встиг - той запізнився. У садочках кажуть: записуватися в групи потрібно щонайменше за два-три місяці до початку навчання. Не приймають лише тих, хто бажає влаштуватися за один день.

  Анна, мати: "Если вовремя сдать весь пакет документов и все требования, которые предьявляет садик, то никаких проблем нету. То есть, это медицинские справки, ребенок должен быть привит, написать заявление в январе месяце и пожалуйста - вас примут".

  Однак місць на усіх дітей - все одно не вистачить. У мерії зізнаються: через брак дитсадків дві тисячі дошкільнят мусять сидіти вдома. Торік таких було шість тисяч.

  У мерії планують залучати і приватні дитсадки. Місто частково фінасуватиме навчання дітей у таких закладах.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Кошти повинні йти за дитиною. Не важливо, чи це приватна, чи бюджетна установа. Ми, надаючи таку фінансову підтримку, економим на тому, що нам треба буде менше будувати. Адже це візьме на себе саме приватний сектор". 

  Повністю ліквідувати нестачу місць у дитсадках у мерії обіцяють уже за рік. А поки що такі батьки, як пані Катерина, змушені лишати дітей на бабусь, або ж витрачатися на няню. 

  Попередній матеріал
  Судове засідання щодо розлучення Черновецького не відбулось
  Наступний матеріал
  Донеччанин здійснив подвиг заради ушанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС [відео]
  Теги: