Експозиція 'Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори'
Експозиція 'Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори' Скріншот відео

"Тріумф людини": в Києві відкрили виставку про українців у концтаборах

Суть експозиції – показати людям, що навіть такій потужній тоталітарній системі, якою була нацистська Німеччина, з такими інструментами, як концтабори, не вдалося зламати конкретних людей

Фотовиставку "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори" відкрили сьогодні, 8 травня, на столичному майдані Незалежності.

Експозиція розповідає про долі мешканців України, адже, як наголосили автори, не лише українці були в таборах, а й ті, хто проживав на території країни. На виставці представлені тридцять історій тридцяти доль. Взагалі автори кажуть, що їх набагато більше.

"Виставка розповідає історії різних категорій полонених, які пройшли через нацистські табори, – це військові, які потрапляли туди через свою приналежність до українських націоналістів, це люди, які потрапляли через свою національну приналежність, це діти, які випадково потрапили чи народилися в концтаборах", – зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

За його словами, суть виставки в тому, аби показати людям, що навіть такій потужній тоталітарній системі, якою була нацистська Німеччина, з такими інструментами, як концтабори, не вдалося зламати конкретних людей.

"Основа виставки – це фотографії. Є тут також документи з концтаборів. І, звичайно, великий масив літератури, опублікованих історичних досліджень", – розповів науковий співробітник Центру досліджень визвольного руху Ігор Бігун.

На виставці були присутні також щонайменше двоє колишніх в'язнів концтаборів, одна з них у 17-річному віці потрапила до Аушвіца.

"Дуже задоволена такою виставкою, що повернулися обличчям до цих забутих Богом і людьми людей. Ми спокійні люди, ніколи нікому ніяких вимог не висували. Ми раді всім цим людям навколо нас", – поділилася колишня ув'язнена Анастасія Гулей.

Організацією фотовиставки займався Український інститут нацпам'яті, Національний музей історії України у Другій Світовій війні, Центр досліджень визвольного руху, редактори, літредактори.

Експозиція приурочена до Дня пам'яті та примирення. Триватиме щонайменше місяць.

Попередній матеріал
На Дніпропетровщині 19 школярам стало зле на лінійці – поліція відкрила провадження
Наступний матеріал
"Від скорботи плаче душа": Маріуполь вшанував пам'ять загиблих 9 травня 2014-го

Порошенко: У нашому військовому календарі не має бути нічого спільного з країною-агресором

"ЗА ЧАЙ.COM": історик, політик та письменник Володимир Сергійчук в ефірі "5 каналу"

У Румунії легковик влетів у туристичний автобус – є потерпілі серед українців

Недитяча сміливість: як юні гімнасти з Харкова підкорили глядачів на талант-шоу в США

"Зруйнований 1644-го": чим і досі вражає туристів Невицький замок на Закарпатті

Біля берегів анексованого Криму затримали українських риболовів – реакція української сторони