vaas.gov.ua

Суд заборонив ЦВК вести підготовку до виборів райрад у Києві

  Окружний адміністративний суд міста Києва фактично зупинив підготовку до місцевих виборів районних рад у столиці 27 березня

  Такий висновок міститься у роз'ясненні, яке суд ухвалив у п'ятницю, 5 лютого, у відповідь на звернення ЦВК, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на секретаріат комісії. Центрвиборчком просив пояснити суть рішення від 27 січня 2016 року, яким було призупинено дію постанови ЦВК про початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад 27 березня 2016 року.

  Йдеться про те, що 27 січня Окружний адмінсуд міста Києва задовольнив клопотання Громадської організації "Громадський контроль "НАЖДАК" та фактично заборонив ЦВК займатися організацією місцевих районних виборів у столиці. ЦВК подала апеляцію на таке рішення, яку сам суд вирішив розглянути лише 11 лютого поточного року.

  Але відповідно до вимог виборчого законодавства ЦВК мала б завершити роботу з формування виборчих комісій з організації виборів у районах Києва вже 7 лютого поточного року. Саме для уникнення правової колізії ЦВК звернулася до суду за роз'ясненням його ухвали від 27 січня, й одночасно розпочала роботу з формування районних виборчих комісій.

  Однак сьогодні Окружний адміністративний суд Києва своєю ухвалою роз'яснив, що "у зв'язку із зупиненням дії постанови ЦВК №621 від 25 грудня 2015 року "Про початок виборчого процесу перших виборів депутатів районних у місті Києві рад 27 березня 2016 року" Центральна виборча комісія та інші виборчі комісії повинні утриматися від вчинення дій на виконання зупиненої постанови, що пов'язані з початком виборчого процесу, підготовкою та проведенням виборів депутатів районних у місті Києві рад 27 січня 2016 року, у тому числі пов'язаних з формуванням нових складів районних у місті Києві виборчих комісій, реєстрацією кандидатів у депутати районних у місті Києві рад, фінансуванням підготовки та проведення виборів тощо".

  Сьогодні ж Центральна виборча комісія звернулась до Верховної Ради з проханням виділити додаткові кошти на вибори депутатів райрад у Києві та вибори Криворізького міського голови, заплановані на 27 березня

  Попередній матеріал
  В Албанії на 10 років заборонили вирубувати дерева
  Наступний матеріал
  Російські найманці понад 80 разів обстріляли позиції сил АТО минулої доби
  Теги:
  Loading...

  ЦВК просить Раду про додаткові кошти на вибори у Києві та Кривому Розі

  ЦВК замінила голову та частину складу виборчкому Кривого Рогу

  Експерт спрогнозував, за яких умов можливе реформування судової системи в Україні

  Порошенко очікує, що ВР прийме судову реформу в найближчі місяці