uk.wikipedia.org

Суд повернув Гостиному двору в Києві статус пам'ятки архітектури

  Понад три роки активісти оскаржували в суді виключення Гостиного двору зі списку пам'яток архітектури.

  Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною постанову Кабінету міністрів про зняття статусу пам'ятки архітектури національного значення з Гостиного двору, що на Контрактовій площі у столиці. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила адвоката Ірина Невмержицька.

  "Більше трьох років ми доводили в судовому порядку, що постанова КМУ про зняття статусу пам'ятки архітектури національного значення з Гостиного двору є незаконною. І ми виграли!!! Сьогодні отримали постанову Окружного адміністративного суду Києва про те, що постанова КМУ було незаконною! Нарешті, трійка суддів почула наші аргументи!" - написала Невмержицька. Згідно з дописом, справою займалися адвокати громадського об'єднання "Андріївсько-Пейзажна ініціатива".

  Зазначається, що Окружний адмінсуд столиці своєю постановою ухвалив "визнати незаконною та нечинною постанову КМУ від 15 серпня 2011 року №1380 "Про виключення будівлі Гостиного двору у місті Києві зі списку пам'ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави".

  Як пише "Хмарочос", Гостиний двір почали будувати у 1808 році за проектом італійського архітектора Луїджі Руска. Але через пожежу 1811 року, яка охопила велику частину Києва й через війну 1812 року будівництво завершити не вдалося. Було зведено лише перший поверх, хоча згідно з проектом їх мало бути два. Перша реконструкція будівлі відбулася у 1828 року, а наступна — у 1980-1982 рр. під керівництвом й за проектами Валентини Шевченко, яка наголошувала, що вивчала ескізи Руска. Це була масштабна реконструкція, Гостиний двір відремонтували зсередини.

  Нагадаємо, петиція до Київради про унеможливлення знищення історичних пам'яток набрала 10 тис. голосів. Це перша електронна петиція до Київської міської ради, яка набрала потрібну кількість підписів.

  Попередній матеріал
  Терористи 43 рази за добу порушили режим тиші - штаб АТО
  Наступний матеріал
  Пожежний катер і 17 одиниць рятувальної техніки гасять пожежу біля Лаври у Києві
  Теги:
  Loading...