паркування
5.ua

Столичні активісти придумали, як карати водіїв за паркування на тротуарах

Активісти зазначають, щодня тисячі водіїв за порушення паркування залишаються непокараними, а пішоходи - незадоволеними.

Поліція нині такі проблеми розв'язує лише протоколами та зауваженнями. А от столичні активісти придумали свій метод, який називається BadParking. За ним достатньо сфотографувати авто порушника і повідомити про це правоохоронців.

У центрі міста ситуація з паркуванням складна. Втім, деякі пішоходи на припарковані на тротуарах автомобілі не зважають, понад те - виправдовують їхніх власників.

"Поки нічого не зробили, так якось потрібно відноситися один до одного з розумінням", - зазначає киянка.

Щоб розібратися в ситуації з паркуванням по вулиці Франка, журналісти "5 каналу" викликали патрульних поліцейських. Саме на тамтешніх тротуарах не лишилося й "живого місця". Правоохоронці одразу підійшли до порушника. Після усних попереджень чоловіка відпустили. Поліцейські кажуть, що зазвичай обходяться такими методами. Протоколи складають, лише коли на їхні зауваження порушники не реагують.

"Лояльним" метод боротьби з "героями парковки" називає активіст, автор проекту BadParking" Андрій Маленко. Цей чоловік пропонує недобросовісних водіїв карати, так би мовити, спеціальним сервісом.

"Ви вказуєте місце події, фотографії, своє ім'я і виступаєте в ролі свідка. Ви просите покарати порушника. Якщо оформити це у вигляді певного сервісу, це можливо спонукатиме людей користуватись ним і виховувати культуру паркування", - говорить Маленко.

Тож після того, як ви сфотографували автомобіль порушника, треба надіслати запит до Міністерства внутрішніх справ. І найближчим часом "горе-водію" штраф сплатити усе ж доведеться. Втім, якщо на ситуацію треба відреагувати миттєво, до послуг киян працює лінія 102.

Нонна Лактіонова, Олексій Тищенко, Олексій Стройков, "5 канал".

Нагадаємо, активісти запустили сервіс BadParking, який ускладнить життя порушникам правил паркування.

Попередній матеріал
Тисячі закарпатців хочуть вступити до поліції – Найєм
Наступний матеріал
Внаслідок обстрілу бойовиками Троїцького поранено українського бійця