Нова команда на вулиці перед входом до адміністрації Печерського району – однопартійці новопризначенця й колеги-нардепи. Стара команда – у залі в очікуванні.
Нового голову КМДА представляє чільник президентської адміністрації Сергій Пашинський.
Сергій Пашинський, голова АПУ: "За роки незалежності в Україні це представлення людини – в самій складній ситуації, яка може бути. Наша країна ще не встигла оговтатись і залічити ті рани, які нам нанесла диктатура Януковича".
Людей у столичній адміністрації невдовзі значно поменшає – каже новопризначений із трибуни. Йдеться про кількість заступників голови КМДА – замість п’яти їх буде двоє і один керуючий справами, каже Бондаренко. Патронатні служби та особистих помічників заступників теж скоротять. Їхню роботу перекинуть на Департаменти. Не поменшає обов’язків у самого чільника КМДА. Здавати депутатський мандат – як того вимагає Конституція – поки що не збирається.
Володимир Бондаренко, голова КМДА: "От я зараз поїду і буду голосувати. І свідомо це робитиму, не дивлячись на призначення. Тому що коли не вистачить декількох голосів – а там половини Ради нема, вони в луганську сидять – від того є в нас Верховна Рада чи немає може залежати майбутнє України".
Хоча ще півгодини тому у бесіді з журналістами назвав депутатство і роботу держслужбовця – несумісним.
Володимир Бондаренко, голова КМДА: "Депутатський мандат не може бути в кишені держслужбовця".
Схожу історію кияни вже спостерігали.
Нового чільника мерії тепер вітають і в Київраді.
Галина Герега, в.о. секретаря Київради: "Ви знаєте, я з великою повагою ставлюся до Володимира Дмитровича. Я знаю його, як депутата Київської ради. Я знаю його, як відповідальну людину".
Журналіст: "Чи є в вас мерські амбіції?"
Галина Герега, в.о. секретаря Київради: "Ні, немає".
А от чинний голова КМДА такої можливості не відкидає, хоча з ким доведеться позмагатися – натепер невідомо. Офіційно про участь у виборах мера столиці заявила лише нардеп Леся Оробець. Можливими претендентами називають Юрія Луценка, Миколу Катеринчука та Віктора Чумака. Та хто б не балотувався – обирати киянам доведеться за старими правилами: законом про місцеві вибори від 2010 року.
Олександр Черненко, голова Комітету виборців України: "Закон дуже поганий. Ми наполягаємо, як громадська організація, на тому, щоб він був змінений. В нас ще є час до 11 березня. Ми відповідні поправки готуємо. Мера треба обирати в два тури".
Проти змін у правилах гри – Венеційська комісія. Вона радить не міняти виборче законодавство принаймні за рік до виборів.
Ганна Рибалка, Іван Головач, 5 канал.