tsn.ua

Стартувало електронне обговорення перейменувань київських вулиць

  Сьогодні, 3 серпня розпочалося електронне обговорення та збір пропозицій громадськості стосовно 12-ти проектів рішень Київської міської ради про перейменування вулиць і площ міста Києва.

  Про це повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

  Обговорення розпочалось згідно із Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". При цьому враховуються рішення комісії з питань найменувань.

  Зокрема, в Голосіївському районі пропонують перейменувати вулицю Андрія Бубнова на вулицю Маричанську; Чапаєвське шосе на провулок Віто-Литовський; провулок Радянський на провулок Владислава Заремби.

  Один із найбільших проспектів столиці – Червонозоряний – пропонують назвати на честь Валерія Лобановського.

  У Святошинському районі замість вулиці Картвелішвілі та провулку Федька можуть з’явитися вулиці з іменами Володимира Покотила та Якова Шульгина. Провулок Ульянова у Святошинському районі міста Києва може отримати назву, яку вже не один десяток років використовують мешканці, – провулок Осінній.

  Також дві площі Києва – Ленінградська та Дружби народів за результатами обговорення можуть отримати історично обґрунтовані назви – Дарницька та Оболонська.

  У КМДА кажуть, що з метою поглиблення українсько-киргизької дружби та відповідно до звернення Посольства Киргизстану в Україні, вулиця Миколи Кравченка в Шевченківському районі може змінити назву на честь відомого киргизького письменника Чингіза Айтматова.

  Вулицю Миколи Лукашевича в Солом’янському районі пропонують перейменувати на вулицю Івана Огієнка.

  Крім того, вулицю Командарма Каменєва в Печерському районі пропонується перейменувати на вулицю Петра Болбочана.

  Долучитися до обговорення перейменувань може кожен мешканець міста Києва. Для цього потрібно зайти на офіційному сайт КМДА перейти в розділ "Е-МІСТО" – "Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів". Кожен зареєстрований користувач порталу може залишити свій "голос" – погодитися/не погодитися із запропонованими проектами, висловити свої пропозиції, зауваження чи оприлюднити власну редакцію проекту рішення.

  Триватиме громадське обговорення два місяці, до 3 жовтня 2015 року.

  Після завершення обговорення всі отримані пропозиції та зауваження будуть передані до Київської міської ради для ухвалення відповідного рішення.

  Як повідомляв 5.ua, у Дніпропетровську також стартувало голосування за перейменування міста. 

  Попередній матеріал
  Бутусов: Для Росії ескалація ситуації на Донбасі – це спосіб тиску на Україну в переговорному процесі
  Наступний матеріал
  З огляду на єдине координування, логічно, що передові позиції на Донбасі утримують ЗСУ – офіцер