google.com.ua/maps

Прокуратура забрала у забудовників земельну ділянку біля Пейзажної алеї у Києві

  0,87 га земель історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ" у центрі української столиці повернули місту з незаконної оренди.

  Як повідомляє прес-служба ГПУ, заборони зведення офісного центру біля Софійського собору домоглися "за принципової позиції прокуратури". Реагуючи на грубі порушення законодавства, суд задовольнив позов прокуратури Києва з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі.

  Земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої складає майже 58 млн гривень, рішенням Київради у 2007 році була надана в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. У 2013 році в договір було внесено зміни, якими подовжено строк користування ділянкою до 10 років та змінено орендаря.

  Проте з'ясувалося, що вказані рішення та укладені на їх підставі договори оренди землі не відповідають вимогам законодавства. Земельна ділянка знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника "Стародавній Київ". Водночас, планування будівлі жодним чином не регламентувалось з існуючою забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору. Крім того, земля надавалась орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньо-культурною та природною спадщиною.

  Справа неодноразово розглядалась в судах першої, апеляційної та касаційної інстанції, та в результаті була повернута на новий судовий розгляд до Господарського суду м. Києва. Суд визнав обґрунтованими вимоги прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі.

  Нагадаємо, нещодавно суд у Києві заарештував 11 га незаконно відчуженої землі на території Софіївської Борщагівки. Раніше посадовці Держземагенства незаконно відчужили на користь осіб, які зареєстровані на непідконтрольних на даний час територіях України в зоні проведення Антитерористичної операції.

  Попередній матеріал
  У Донецьку і Горлівці російські окупанти розстріляли трьох місцевих сепаратистів - Тимчук
  Наступний матеріал
  ЄС переходить до силової фази військової операції в Середземному морі