Подвійне свято: конвокація та День Конституції в Києво-Могилянській академії

  Ще з 1996в НаУКМА вирішили проводжати своїх випускників саме того дня, коли країна отримала Основний закон.

  Українській Конституції сьогодні виповнилося 19 років. Нардепи схвалили її у червні 1996-го - на п'ятий рік після проголошення незалежності. Працювали тоді вони усю ніч з 27 на 28 червня - загалом безперервно 23 години. На святкуваннях же у Києво-Могилянській чинний президент пообіцяв зміни до Основного закону, що дозволять більше повноважень та фінансових ресурсів віддати регіональній владі.

  У Могилянці два свята в одному – конвокація та День Конституції. Ще з 1996-го вирішили проводжати своїх випускників саме того дня, коли країна отримала Основний закон. Нині випускники Академії працюють у комісії над змінами до Конституції. А перший президент дає настанову сьогоднішній молоді.

  Про зміни - конституційні - говорить і Президент. Він приїхав привітати могилянців зі святом. У промові глава держави обіцяє вже наступного тижня внести до парламенту напрацьований конституційною комісією документ.

  До вподоби могилянцям й обіцянка Президента підтримувати поширення в Україні англійської мови і плани зробити володіння нею обов'язковим для чиновників певних категорій. Спудеї Академії як ніхто інші знають, чому це важливо, бо окремі курси вивчають саме англійською.

  Майже 700 студентів Могилянки отримали у День Конституції дипломи магістрів, спеціалістів та бакалаврів. Традиційно у путь їх проводжала черепаха. А на знак 400-ліття заснування Могилянки випускники та гості зробили святкове фото.

  Олексій Братущак, Іван Вірченко  5 канал

  Попередній матеріал
  Яценюк заявив, що до 2025 року Україна повинна повністю забезпечувати себе газом власного видобутку
  Наступний матеріал
  Українська чоловіча збірна з дзюдо здобула бронзу на Європейських спортивних іграх