Facebook

Побиття підлітка у київському метро: правоохоронці проігнорували прояв расизму - Лутковська

  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська закликає правоохоронні органи вивчити обставини побиття темношкірого підлітка в Києві 19 серпня на предмет прояву расової нетерпимості.

  Як передає УНІАН, про це йдеться у відкритому зверненні Лутковської до генерального прокурора України Віктора Шокіна та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

  Причиною звернення став інцидент, про який повідомила у соцмережі Facebook матір підлітка, на якого на станції метро "Позняки" вчинили напад невідомі молодики 19 серпня. "Відповідно до повідомлення у мережі Facebook, злочин має всі ознаки такого, що був скоєний з мотивів расової нетерпимості", - зазначила Лутковська.

  Разом з тим 20 серпня на сайті Головного управління МВС України в Києві з'явилося повідомлення, відповідно до якого слідчим відділом Дарницького РУ розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження). Омбудсмен звернула увагу, що в такій кримінально-правовій кваліфікації повністю проігноровано мотив вчинення кримінального правопорушення - проявлену расову, національну нетерпимість.

  "Таким чином, зменшується суспільна небезпека цього кримінального правопорушення, демонструється неготовність або навіть небажання держави, зокрема її правоохоронних органів, рішучо протидіяти злочинам на ґрунті расової та національної нетерпимості, викорінювати цю проблему", - стверджує Лутковська.

  Вона наголосила, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово підкреслював необхідність правоохоронних органів держави відповідно кваліфікувати та забезпечувати ефективне розслідування з метою підтвердження або спростування наявності мотиву расової, національної або іншої нетерпимості в тих випадках, у яких є підстави, що прямо або опосередковано вказують на його наявність. Лутковська закликала Шокіна та Авакова взяти розслідування вказаного кримінального правопорушення на особистий контроль та вжити необхідних заходів.

  19 августа 2015 года около 19-30 на моего сына Узу Дэвида 19.10.1998 г.р. было совершено нападение и груповое избиение н...

  Posted by Galina Uzu on 19 августа 2015 г.

  Нагадаємо, 6 червня у Києві пройшов організований ЛГБТ-спільнотою та правозахисниками "Марш рівності" на підтримку прав людини. Праворадикальні організації охрестили акцію "гей-парадом" і виступили проти її проведення. У сутичках постраждали 11 міліціонерів, сімох осіб затримали за хуліганство.

  Попередній матеріал
  Українські бійці розповіли про те, як терористи "маскуються" від тепловізорів
  Наступний матеріал
  Підрозділи МВС, СБУ і ДПСУ приведені в стан підвищеної бойової готовності – Шкіряк
  Теги:
  Loading...