Скріншот веб-сторінки

Петиція до Київради про унеможливлення знищення історичних пам'яток набрала 10 тис. голосів

  Це перша електронна петиція до Київської міської ради, яка набрала потрібну кількість підписів.

  На сайті петицій до Київської міської ради з'явилося перше звернення, що набрало потрібну кількість голосів. Під петицією від назвою "Унеможливити знищення історичних пам'яток в місті Києві" підписалося 10465 користувачів.

  8 жовтня це звернення розмістив волонтер, засновник "Захопливого Києва" Арсеній Фінберг. На своїй Facebook-сторінці Фінберг зазначив, що зібрати потрібну кількість підписів було нелегко. "Майже 2 тижні я щодня писав людям особисті прохання, звертався до топ-блогерів і просто відомих людей. Тобто, результат можливий, але досягти його складно. Відповідно, петиції будуть проходити тільки "найактуальніші" ... й лише за умови, що їхні автори сильно перейматимуться цим", - написав автор петиції.

  У згаданому зверненні вимагається вжити всіх заходів для унеможливлення знищення історичних пам'яток у столиці. Для цього пропонується:

  • Поновити ти актуалізувати реєстр історичних пам'яток та архітектури в м. Києві
  • Розробити сайт що буде розповідати про них
  • Дослідити всі шляхи через які руйнували історичні пам'ятки минулі роки та закрити законодавчо таку можливість в майбутньому
  • Зробити дослідження стану історичних пам'яток
  • Зі власниками, що доводять пам'ятки до руйнації розірвати договори оренди та зобов'язати їх відшкодувати місту шкоду і відновити історичні будівлі.
  • Заборонити встановлення балконів та кондициіонерів на історичних будинках.
  • Примусово змусити знести самовільні конструкції на історичних фасадах.

  У Київраді 13 листопада повідомили про те, що петиція прийнята до розгляду. Зазначимо, що відповідно до рішення Київради від 8 жовтня №103/2006, петиція, яка зібрала 10 тис. підписів, має бути опублікована на сайті Київради протягом трьох робочих днів. Протягом цього ж періоду міський голова повинен направити це звернення на розгляд профільної комісії. Остання має на розгляд 10 робочих днів. На засідання комісії можуть запросити автора петиції. У результаті розгляду комісія готує висновок чи рекомендацію щодо питання і спрямовує їх на розгляд міському голові. Останній повинен або підготувати розпорядження у рамках своїх повноважень, або подати відповідний проект рішення Київради. Проект буде розглядатиметься першочергово на найближчому пленарному засіданні Київради. Про результати розгляду петиції автора інформуватимуть електронною поштою.

  На петицію також відреагувала виконувач обов'язків головного архітектора Києва Ганна Бондар, зазначивши, що вимога киян є дуже зрозумілою. "Громада розуміє, що кожен старий будинок — це актив міста, який вже зараз коштує мільйони і з кожним роком стає дорожчим", - написала Бондар для DELO.UA.

  Попередній матеріал
  До кінця місяця армія отримає безпілотники вітчизняного виробництва
  Наступний матеріал
  Росія вперше визнала, що завдала удару по цивільних об’єктах у Сирії
  Теги:
  Loading...