Опозиція вважає соціальну програму "Турбота" підкупом виборців з боку КМДА

  Бюджетна сесія Київради. Сьогодні депутати вносили зміни до кошторису столиці. На чотириста мільйонів гривень профінансували соціальну програму "Турбота". Це майже у двадцять разів більше, аніж торік. Відтак, гроші від мерії щомісяця отримуватимуть триста сімдесят тисяч киян. Опозиція уже охрестила ці новації підготовкою до виборів та підкупом голосів.

  Понад 400-та мільонів гривень - супроти торішніх 30 - виділила Київрада на соціальну програму "Турбота". Кошти знайшлися не випадково - дорікає владі опозиція. На Хрещатику, 36 знову взялися за старі технології: грошова допомога завжди актуальна напередодні виборів.

  Наталя Новак, заступник голови фракції "Удар" у Київраді: "Ми розуміємо, що Попов сьогодні руками вліз у київський бюджет для того, щоб проводити за рахунок міста Києва вибори. Так само було при Черновецькому, коли виплачувалися з бюджета соціальні допомоги". 

  Жодного політичного присмаку - стверджують чиновники. Гроші з`явилися - тому і дають. 17 категорій незахищених верств населення, яких у столиці нарахували 370 тисяч, щомісяця матимуть у гаманці додаткових від ста до п`яти сотень гривень.

  Леонід Новохатько, заступник голови КМДА: "Найбільш масова категорія - 230 тисяч людей - це непрацюючі пенсіонери. Ця категорія - це 100 гривень. 300 гривень - сім`ї, діти, які на піклуванні. 500 - це вдови людей, які загинули в Афганістані".

  Виплачувати гроші почнуть найближчими днями. Тим часом, частина киян вже відчула турботу мерії. Пенсіонерам подарували передплату на комунальну газету.

  Наталя Новак, заступник голови фракції "Удар" у Київраді: "На квитанції чітко написано "Київська міська турбота назустріч киянам". Зрозуміло, що малозабезпечений киянин може буде радий будь-яку газету отримувати, особливо якщо там є програма. Але уявіть собі, коли в цій газеті ми бачимо тільки одне обличчя, то це просто нагадує промивання мізків перед виборами".
   
  Загалом, дохідна частина бюджету збільшилася на понад півмільярда гривень. Допомогла земля та кіоски.
  Галина Герега, секретар Київради: "443 з половиною мільони гривень від сплати за землю за рахунок переукладання договорів оренди. 92,2 мільйони - надходження за рахунок сплати пайової участі власниками МАФів".

  Ще один мільярд гривень Київ отримав як субвенцію із державного бюджету. Однак, ці кошти цільові. Зокрема, ними профінансують будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу, метро на Теремки,  розбудову каналізаційного колектора, нові ліфти та реконструкцію Оперети і театру на Подолі.

  Світлана Одаренко, Іван довганик, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд у справі Пукача завершив допит обвинуваченого
  Наступний матеріал
  "Укргідроенерго": дамба Київської ГЕС витримає цьогорічні паводки
  Теги: