ye.ua

На Київщині виявили африканську чуму свиней

  25 червня у Броварському районі на території ПАТ "Агрокомітет Калита" було виявлено випадки захворювання на африканську чуму свиней трьох дорослих тварин, після чого упродовж кількох днів в господарстві різко виріс падіж свиней на відгодівлі, що триває й до сьогодні.

  Про це повідомляє прес-служба ГУ МВС України в Київській області.

  Наразі навколо осередку захворювання та 30 км навкруги встановлено карантинну зону. "Введено обмеження руху транспортних засобів, заборонено вивіз за територію продуктів і сировини тваринного походження, кормів та інших вантажів. Для контролю ввозу та вивозу виставлено два ветеринарно-міліцейських пости з числа дільничних інспекторів міліції, представників ветеринарної медицини та управління державної служби з надзвичайних ситуацій", - йдеться у повідомленні.

  Як зазначається на сайті Держветфітослужби, станом на 28 липня 2015 року на території агрокомбінату утримується понад 60 тис. гол. свиней, які відповідно до Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней (наказ Мінагрополітики України від 05.03.2014 № 81, зареєстрований в Мінʼюсті 21.03.2014 за № 363/25140) підлягають умертвінню в найкоротший строк та спаленню.

  За попередніми даними, причиною виникнення хвороби стало порушення ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней.

  Відзначається, що африканська чума свиней не шкодить людям та іншим тваринам, а вражає саме поголів'я свиней.

  Нагадаємо, польські вчені змусили свиней слухати Scorpions і Моцарта. 

  Попередній матеріал
  Розенко: Призначення субсидій має бути на особистому контролі голів ОДА
  Наступний матеріал
  Американець встановив новий рекорд зі стрибків у довжину на тягачі
  Loading...