memorialholodomors.org.ua

Музей жертв голодоморів перейменували

  Музейний комплекс в Києві, що називався "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні" перейменовано в Національний музей "Меморіал жертв Голодомору".

  Відповідний наказ підписав віце-прем'єр-міністр - міністр культури В'ячеслав Кириленко. Про повідомляє прес-служба Міністерства культури.

  "Згідно з наказом музей "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні" тепер має назву Національний музей "Меморіал жертв Голодомору"", - йдеться у повідомленні.

  Як пояснили у Мінкультури, на сьогодні в Україні на юридичному та законодавчому рівні статус "Голодомор" має лише геноцид 1932-1933 рр. Події 1921-1923 рр. та 1946-1947 рр. кваліфікуються як масовий голод, геноцидний характер якого наразі не доведено, а отже, від вживанням слова "голодомори" в множині нівелюється поняття Голодомору 1932-1933 рр. як геноциду.

  Крім того, зазначається, що вживання поняття "голодомори" у множині часто є причиною критики з боку світової спільноти та опонентів і є приводом для невизнання Голодомору як геноциду українського народу.

  Нагадаємо, 24 червня, українознавці з Гарварду презентували електронний Атлас Голодомору.

  Попередній матеріал
  У Луцьку стартував набір до патрульної поліції (фото)
  Наступний матеріал
  Прокуратура викрила в Одеській міськраді посадовця-хабарника