Музеї з території Лаври поки не виселять, бо нема куди - КМДА

  Мистецтву у Лаврі не місце. Театральний та Національний музей декоративного мистецтва таки виселяють з території заповідника. Київрада вирішила мистецьке питання, але куди дітися музейникам - так і не відповіли.

  Музей декоративного, театрального та кіномистецтва урядова група зарахувала до організацій, які не вписуються у концепцію Києво-Печерської Лаври. За липневим рішенням Кабміну, протягом року такі заклади мають виселити з території заповідника. Дирекція музею із цим категорично не погоджується.

  Адріана В'ялець, директор Національного музею українського декоративного мистецтва: "Віднести музеї такого рівня, як наш музей українського народного декоративного мистецтва, театральний музей, музей книги, історичну бібліотеку, музей історичних коштовностей до сторонніх організацій - це є абсурдом".

  Натомість у столичному управлінні культури кажуть - музей книги на території залишиться. А от декоративне і театральне мистецтво стосунку до Лаври не має.

  Світлана Зоріна, начальник управління культури і мистецтва КМДА: "Музей - він почав і стоїть на тому місці, де колись була перша друкарня Києво-Печерської Лаври. Тому з музеєм книги і друкарства - він залишається, і ніяких питань в цьому не має. Музей українського декоративного мистецтва, то, чесно кажучи, він знаходиться з одного боку, в Благовіщенській церкві. А інша ситуація - фонди, які має на сьогодні цей музей, вони уже не можуть експонуватися у цьому приміщенні".  

  А от іншого приміщення для музеїв влада досі не знайшла. Тому заспокоює - процес переселення може затягнутися на роки. На вулицю музеї ніхто не вижене. 

  Андрій Вінграновський голова державної служби з питань національної культурної спадщини: "В нас є закон, який зобов`язує переселяти музеї тільки в тому випадку - вірніше, розглядати можливість переселення - коли є куди їх переселяти. На сьогодні, поки, їх нема куди переселяти, тому це питання просто дискутується".

  Музейників таке пояснення не влаштовує. Кажуть, працювати за таких умов вкрай складно.

  Працівник музею: "Нам зараз і працювать і продовжувать свою тут роботу дуже складно через те, що ми фактично на сьогоднішній день позбавлені - якби - майбутнього, перспективи. Ми не можем укладать угоди, наприклад на виставки, які ми формуємо завчасно, бо ми не знаєм, де ми будемо".

  Однак музейники побоюються, щоб їх не спіткала доля музею історії Києва. З орендованого приміщення його виселили кілька років тому. А унікальні експонати й досі тримають у фондових сховищах.

  Інна Неродик, Олександр Котельников, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ставищенська лікарня оновила обладнання коштом уряду Японії
  Наступний матеріал
  У Києві вшанували пам`ять героя України Степана Бандери [відео]
  Теги: