Фото: Віталій Стельмах

Міноборони хоче через суд повернути будинок Сікорських у Києві

  Оборонне відомство прагне розірвати договір оренди й створити в приміщенні будинок-музей Ігоря Сікорського.

  Міністерство оборони України хоче повернути у свою власність будинок сім'ї Сікорських у Києві, що був переданий в довгострокову оренду. Про це повідомив виконувач обов'язків директора департаменту державної власності Міноборони Кирило Клименко.

  "Наразі до суду передано позов Міноборони, 27 листопада заплановано розгляд у першій інстанції", – цитує Клименка агенція "Інтерфакс-Україна".

  Він розповів, що це вже третя спроба Міноборони повернути будівлю – попередні два суди були безрезультатними, суд став на бік орендаря, оскільки той регулярно сплачує орендну плату в сумі 14 тис. грн на місяць.

  Водночас, за умовами договору оренди, підписаного в 2000 році терміном на 49 років, громадська організація "Благодійний фонд імені Сікорського" (яка до сім'ї Сікорських жодного стосунку не має) зобов'язувалася реставрувати старовинний історичний будинок, розмістивши в ньому офісно-розважальний центр, а кілька кімнат віддати під музей Ігоря Сікорського.

  "За 15 років нічого зроблено не було. Тягнути далі до 49 років, на нашу думку, сенсу немає, щоб не допустити повного знищення історичної пам'ятки", – сказав представник Міноборони.

  Будинок, в якому пройшло дитинство відомого українського авіаконструктора Ігоря Сікорського, розташований у центрі Києва на вулиці Ярославів Вал. У будівлі наразі ніхто не проживає, вона занедбана.

  Нагадаємо, суд повернув Гостиному двору на Контрактовій площі в Києві статус пам'ятки архітектури. 

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура готує підозри проти власників китайського судна через незаконний в'їзд в окупований Крим
  Наступний матеріал
  За час Голодомору в Україні не народилося 600 тисяч немовлят - дослідження