Київський фунікулер у травні відзначатиме 110-річчя

Київський фунікулер, який щодня виконує 120 рейсів, у травні цього року відзначатиме 110 років із дня запуску першого потяга.

Цей оригінальний транспорт почали будувати 1902 року. Перший рейс запустили за три роки. Похила залізниця з канатною тягою стала проривом для населення, адже люди здебільшого мешкали на Подолі, а центральна частина міста тільки починала розбудовуватися. Діставатися середмістя з нижньої частини Києва було незручно.

Фунікулер пережив три реконструкції. У 20-х роках кияни їздили коротшим маршрутом і виходили на Поштову площу через тунель житлового будинку. Вагони були без вікон і дверей. У 80-х роках збудували арку. Тепер пульти й решта обладнання нагадують музейні експонати. Їхній справній роботі дивуються іноземці. Місто анонсує –скоро буде реконструкція.

"Проводили переговори із компанією Siemens. Вони готові долучитися. А на наступний рік ми будемо вже презентувати проект оновленого фунікулеру", - зазначає генеральний директор КП "Київпастранс" Сергій Майзель.

Так, наступного року фунікулер оснастять на два мільйони євро інвесторських коштів сучасними пультами, оновлять машинне відділення та пустять нові вагони. Зазначимо, що вже 7 травня в вагонах фунікулера з'явиться Wi-Fi.

Ганна Рибалка, Сергій Манацков, "5 канал".

Попередній матеріал
Хакери з Росії отримали доступ до листування Обами
Наступний матеріал
Гройсман підписав заяву Ради про відсіч збройній агресії РФ

Київський фунікулер не буде працювати один місяць

У Києві велосипедистів обмежили при користуванні фунікулером

Столичний фунікулер закрили на щорічний плановий ремонт

У столиці після ремонту запрацював фунікулер