Київському фунікулеру - 110 років

  Сьогодні, 7 травня, виповнюється 110 років з дня відкриття столичного фунікулера.

  Про це повідомляє прес-служба КМДА.

  Як зазначили у "Київпастрансі", до відзначення 110-ї річниці фунікулера проводиться комплекс різних маркетингових та інформаційних заходів.

  Як розповіли у КМДА, київський фунікулер будувався упродовж 1902-1905 років. Урочисте відкриття Михайлівського механічного підйому (так називали цю транспортну споруду у ті часи) відбулося 7 травня 1905 року, а перевезення пасажирів – з 8 травня. Він сполучив верхню терасу Михайлівської гори (тепер Володимирська) з вулицею Боричів тік. Колія фунікулера була завдовжки 200 м з двоколійним роз’їздом посередині. Перші вагони були напіввідкритими і вміщували по 70 пасажирів кожний.

  Будівництво фунікулера дозволило вирішити важливе транспортне питання – забезпечити сполучення між Подолом та верхнім містом. Траса вибрана справді вдало – як з географічної, так і з інженерної точки зору, зазначили в міській адміністрації.

  Фунікулер декілька разів реконструювали, востаннє він був оновлений 2013 року.

  "Розрахунковий обсяг пасажирських перевезень фунікулера становить 4 мільйони людей за рік, хоча фактичні обсяги інколи сягали й 7,7 мільйона пасажирів. Залежно від пори року послугами фунікулера щодоби користується від 7 до 15 тисяч осіб", - сказано в повідомленні.

  Попередній матеріал
  В Міноборони розповіли, що сталося з Іл-76 при евакуації з Непалу
  Наступний матеріал
  Екіпаж Іл-76 показав себе професійно і впорався з усіма складнощами – Міноборони

  Київський фунікулер у травні відзначатиме 110-річчя

  Київський фунікулер не буде працювати один місяць

  У Києві велосипедистів обмежили при користуванні фунікулером

  Столичний фунікулер закрили на щорічний плановий ремонт