товариство сліпих будівлі 5.ua

Київські чиновники намагаються позбавити товариство сліпих будівлі на Печерську

Без роботи та даху над головою можуть опинитися незрячі кияни. Члени українського товариства сліпих заявляють, що столичні чиновники намагаються виселити неповносправних з їхнього офісу на Печерських схилах через борги за землю та комірне. Сплачувати їх вчасно не можуть, бо цьогоріч місто, крім вартості оренди приміщення, обклало товариство ще й платою за прибудинкову територію. Керівництво району запевняє, що на вулицю нікого не виганяють. Утім борги віддавати доведеться. Ситуацію нині з'ясовують у суді.

Інесса Гусєва від самого дитинства не бачить. Втім книжки, які вона редагує, потрапляють до рук чи не кожного неповносправного в Україні. Каже, відсутність зору їй не заважає. "Якби не ставили, так би мовити, палки в колеса, то людина могла б нормально працювати, заробляти і жити", - зауважує Гусєва.

У приміщенні на вулиці Первомайського на Печерську понад півстоліття розташований офіс кількох видань для незрячих. Тут друкують шрифтом Брайля та видають аудіокниги. Віднедавна, за словами неповносправних, на їхню будівлю почала зазіхати Печерська райдержадміністрація. "Аргументують це, по-перше, тим, що це центр міста, це Печерськ. А, по-друге, вважають, що для нас це забагато приміщення", - нарікає Наталія Щербань, редактор видавництва.

У шістдесятих роках п'ятиповерхову будівлю самотужки звело Українське товариство сліпих. У 90-х її передали у власність міста. Відтоді неповносправні сплачували оренду близько 12 тисяч гривень на рік та щомісяця за комірне. Цьогоріч до витрат додався ще й рахунок за землю. "По суті наше, але ми ж платимо оренду, то взагалі ми в якомусь підвішеному стані", - описує ситуацію Щербань.

"На жаль, в свій час просто не були здійснені відповідні юридичні заходи для оформлення права власності.Чомусь був укладений договір оренди. Таким чином вони погодились, що зазначені приміщення належать до комунальної власності міста Києва", - пояснює Андрій Жук, заступник начальника юридичного відділу Печерської РДА.

Через неможливість сплачувати такі рахунки у товариства сліпих "назбиралися" понад двісті тисяч гривень боргів. Виборювати право власності на будинок неповносправні пішли до суду. Там з'ясувалося, що рішення про виділення УТОСу міськрадою земельної ділянки для будівництва немає.

"Сподіваємося, що знайдуться ці документи, тому що цьому будинку вже 53 роки, і пройшла значна частина часу і в самому архіві товариства сліпих. Віримо в справедливість, віримо в верховенство права", - заявив адвокат Геннадій Євсев’єв.

У Печерській райдержадміністрації обіцяють, що якщо суд стане на бік товариства - на будинок не претендуватимуть. "Безумовно якщо таке рішення суду буде, безумовно ми його виконаємо", - стверджує Андрій Жук, заступник начальника юридичного відділу Печерської РДА.

Нонна Лактіонова, Олексій Стройков, "5 канал".

Попередній матеріал
Сьогодні Апеляційний суд Києва продовжить розгляд справи Олексія Пукача, якого засуджено за вбивство Гонгадзе
Наступний матеріал
Київодоканал заявляє, що можна пити воду з-під крану і не боятися
Теги:
Loading...
Поліція Пакистану розігнала сліпих демонстрантів

Поліція Пакистану розігнала сліпих демонстрантів

Столичне метро стає зручнішим для сліпих

Столичне метро стає зручнішим для сліпих

У Британії розпочато продажі спеціального "мобільнику" для сліпих

У Британії розпочато продажі спеціального "мобільнику" для сліпих

Столична фірма через суд відбирає землю у Товариства сліпих [відео]

Столична фірма через суд відбирає землю у Товариства сліпих [відео]