atbrovary.org

Київська облрада просить Кабмін підвищити пенсії інвалідам 1-ї групи

Сесія обласної ради підтримала відповідне подання депутата Олега Іваненка.

Про необхідність підвищення пенсій інвалідам першої групи йдеться у резолюції Київської обласної асамблеї інвалідів від 3 грудня 2015 року. Тоді у приміщенні облдержадміністрації у столиці України зібрались усі організації інвалідів Київщини, повідомив місцевий сайт Atbrovary.org. Метою проведення зустрічі було обговорення проблем, з якими живуть і, навіть, виживають люди з обмеженими фізичними можливостями. Одним із рішень зібрання стала резолюція відкритого засідання Київської обласної асамблеї інвалідів щодо пенсійного забезпечення інвалідів 1-ї групи.

На сьогодні встановлена мінімальна пенсія по інвалідності 1-ї групи у розмірі 1074 грн. Цієї суми не вистачає навіть на найнеобхідніші ліки, а людям потрібно харчуватись, платити за комунальні послуги тощо. Тож було вирішено порушити питання підняти мінімальний розмір пенсій для інвалідів 1-ї групи до 2500 грн. Цього теж недостатньо для цієї категорії населення, але однак така сума стала б хоч невеликим кроком назустріч потребам найнезахищеніших верств населення. Тож відповідне питання було підтримане одноголосно, а голова асамблеї Олег Іваненко пообіцяв порушити його на найближчих засіданнях Київської обласної ради.

Сьогодні, під час пленарного засідання 1-ї сесії облради, після надання відповідних рекомендацій від профільного комітету, депутати підтримали клопотання до Кабміну з щодо підвищення пенсійного забезпечення інвалідів 1-ї групи. Копії резолюції асамблеї та проектів рішень є у розпорядженні 5.ua.

Як повідомляв 5.ua, люди з обмеженими можливостями зібрали новорічні подарунки для бійців АТО.

Попередній матеріал
Експерт: Корупція і свавілля правоохоронців – не лише українська проблема
Наступний матеріал
У римо-католиків починається Святвечір