5 канал

Київ не поспішає прощатися з радянським минулим

Замінити комуністичні назви новими у столиці за законом про декомунізацію мали б ще три дні тому. Однак не встигли

Київ не поспішає прощатися з радянським минулим. Так, із півтори сотні вулиць та площ перейменували лише шістдесят сім. І ті - на папері. Замінити таблички на будівлях забракло коштів. Відтак у Київраді називають нову дату - тепер впоратися обіцяють за два місяці.

Вулицю Щорса в Києва декомунізували нещодавно. Нині це Євгена Коновальця. Назвали на честь голови Проводу українських націоналістів. Місцеві жителі до нововведень ставляться в основному позитивно. Натомість таксистам працювати стало складніше.

Вулицю перейменували, однак на табличках навіть натяку немає на нову назву. І так майже в усьому Києві. Столична влада заспокоює - вивіски будуть. Потрібно лише дочекатися завершення процесу декомунізації. Не на часі й питання перереєстрації мешканців, кажуть міські чиновники.

Водночас у місті взялися знімати меморіальні дошки радянської епохи. Експерти підрахували: демонтують 76 об'єктів. Але пам'ятки радянської епохи не викидатимуть - їх віддадуть до музею. Демонтують і всі пам'ятники Леніну в місті. На це вже є відповідне рішення експертної комісії.

Загалом у столиці перейменували 67 площ та вулиць. Залишилося змінити назву на тих об'єктах, де ще й досі триває обговорення з місцевими мешканцями.

Згідно із законом, змінити всі радянські назви у столиці мали до 21 лютого. Однак не встигли. Київська влада прогнозує, що декомунізують столицю через два місяці.

Попередній матеріал
"Динамо" поступилось "Манчестер Сіті" в першому матчі 1/8 фіналу Ліги Чемпіонів
Наступний матеріал
За минулу добу штаб АТО зафіксував 56 обстрілів з боку бойовиків
Loading...

Художник запропонував свій варіант "декомунізації" пам'ятника Леніну в Запоріжжі (фото)

Рада декомунізувала назви 175 населених пунктів

Декомунізація в Маріуполі: як міська влада позбувається радянського спадку

"Советское Шампанское" перейменували в рамках декомунізації

У мережі з'явилася онлайн-мапа Києва з вулицями, назви яких підлягають декомунізації

5 канал - трансляція наживо