Кияни підсумовують наслідки діяльності Черновецького на посаді мера

  Через дочасну відставку Черновецького питання столичних виборів частково опинилося у юридичній площині - вони будуть позачергові. А от їхня дата і надалі залежатиме від політичної волі Банкової. Чим запам`яталась киянам епоха Леоніда Черновецького - розпитувала Світлана Одаренко.

  Кияни: "Піснями запам`ятався. З жінкою так гарно співав".

  Леонід Черновецький, київський міський голова (2006-2012):
  "День молча сменит ночь за моим окном, любимая моя".

  Кияни: "Запам"ятався Космосом. Що Льоня Космос. Що улєтает десь постоянно

  Леонід Черновецький, київський міський голова (2006-2012): "Я полагаю, что любая информация из космоса вам известна, она должна стать известной мне самому".

  Кияни: "Космос він і був Космос. А так, взагалі-то, нічого не робивши дерибанив землю".

  Кияни:
  "Молода команда. І її справи".

  Леонід Черновецький, київський міський голова (2006-2012): "Моя команда - это пацаны, молодые ребята, которые работают на благо киевлян".

  Кияни:
  "Пайками, которые столетней давности, просроченные, мы, пенсионерки, получали".

  Журналіст:
  "Гречку давав?"

  Кияни:
  "Давав гречку и пайки, получали, а потом выносили птичкам, потому что просроченные". 

  Так тепер про мера Києва згадують пенсіонери - основний електорат Леоніда Черновецького, який двічі  допоміг йому перемогти на виборах. 

  Леонід Черновецький, київський міський голова (2006-2012): "Я буду мером, вечно буду мером, я переживу всех".

  Уперше у крісло міського голови Леонід Черновецький сів 2006 року. Тоді він отримав майже 32 відсотки голосів, випередивши Віталія Кличка та екс-мера Києва Олександра Омельченка. До кермування столицею Черновецький привів і свою "молоду команду". А у Київраді його фракція була однією з найчисельніших. Головним питанням сесій став продаж столичної землі. Найскандальніше засідання відбулося у жовтні 2007-го року. За одну добу депутати продали сотні гектарів зелених зон підставним фірмам. Навесні 2008-го Верховна Рада призначила позачергові вибори київського міського голови.  Однак опозиційні партії так і не змогли висунути єдиного кандидата. Черновецький знову переміг.

  Усунула від кермування столицею Леоніда Черновецького нова влада - восени 2010-го року. Верховна Рада розмежувала обов`язки міського голови та голови КМДА. Адміністрацію очолив Олександр Попов, замість "молодої команди" прийшли нові заступники. Черновецького така рокіровка образила.

  Політику дали зрозуміти - у столиці йому робити нічого. Леонід Черновецький зник з Києва - буквально. Бачили його то у Грузії, то в Ізраїлі. У столиці за два роки він публічно з`являвся лише кілька разів. Востаннє - два тижні тому: на світлинах у КМДА разом із Олександром Поповим. За кілька днів потому - написав заяву про відставку.

  Уривок заяви: "Це рішення цілком виважене. Я його ухвалив, щоб уникнути політичних інсинуацій і використання різними політичними силами ситуації з призначенням наступних виборів київського міського голови і трактування строку моїх повноважень".
  Леонід Черновецький. 

  Ідея - Банкової, кажуть політологи. У такий спосіб там припинили спекуляції: якими мають бути вибори - черговими чи позачерговими. Однак питання дати їхнього проведення лишилося відкритим.

  Олександр Черненко, голова Комітету виборців України: "Коли Черновецький йде у відставу за день до закінчення своїх повноважень - це привід призначити позачергові вибори без різних там слідчих комісій. Інший сценарій - коли замість Черновецького, коли виконуючий обов`язки міського голови стає секретар міської ради і це може продовжуватися безкінчено довго? поки Верховна Рада не призначить позачергові вибори, а були випадки, коли вона по кілька років не призначала вибори мерів".

  Законопроект про позачергові вибори міського голови уже зареєстрований у Верховній Раді. Розглянути його можуть уже цього тижня. А от чи знайдеться 226 голосів, щоб ухвалити документ - залежить від Банкової.

  Світлана Одаренко, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Попов хоче об`єднати посади київського мера і голови КМДА
  Наступний матеріал
  Андріївський узвіз відкрили після тривалої реконструкції
  Теги: