Комісія Київради перевірить зловживання "молодої команди" Черновецького

  Уже завтра запрацює тимчасова комісія Київради, що розслідуватиме легітимність рішень столичних депутатів після травня 2006 року. Саме тоді на посаду мера Києва заступив Леонід Черновецький.  За створення комісії депутати проголосували на минулій сесії. До складу зібрання увійшло 28 представників різних партій. У свою чергу, в столичній прокуратурі заявляють про півсотні кримінальних справ, порушених проти депутатів Київради та чиновників столичної адміністрації. Серед них – й одіозні соратники Черновецького.

  2006 рік. Леонід Черновецький у Київраді складав присягу мера столиці. Помічник зачитав прізвища депутатів Київради: Крючков Леонід Григорович, Довгий Олесь Станіславович, Комарницький Денис Сергійович, Супруненко В’ячеслав Іванович.

  Через кілька років деякі прізвища з цього списку кияни пов’язуватимуть виключно з дерибаном київської землі, а також із продажем за безцінь столичної комунальної нерухомості сумнівним фірмам. Понад 2 мільйони гектарів київської землі відійшло чи то фірмам-одноденкам, чи підставним особам. Без конкурсу продали біля трьохсот гектарів землі. Близько семисот об’єктів вивели з комунальної власності.

  Київський міський голова Віталій Кличко назвав такі дії "грабунком".

  Скасувати всі рішення попередників, починаючи від 2006 року, та повідомити про це правоохоронні органи, аби ті змогли притягнути до відповідальності нечистих на руку депутатів – завдання нової комісії в Київраді. Переглянути, за що голосували в Київраді ще донедавна – за головування Галини Гереги – наполягли "свободівці". У "Батьківщині" кажуть, що перші результати роботи оприлюднять через три місяці. Утім, зібрати докупи документи минулих років буде непросто, каже голова комісії. Деякі матеріали були знищені під час подій на Майдані.

  За останній рік столична прокуратура внесла до реєстру 48 кримінальних правопорушень з боку посадовців КМДА. За результатами слідства до суду направили 6 кримінальних справ. У трьох провадженнях досудове розслідування тимчасово зупинили через перебування осіб у міжнародному розшуку. Тим часом, деякі з найближчих соратників мера Черновецького вже навідуються до правоохоронних органів. Зокрема, як стверджують джерела в столичній прокуратурі, права рука чільника "молодої команди", екс-секретар Київради Олесь Довгий нещодавно побував на вулиці Різницькій.

  Ганна Рибалка, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Добровольчий батальйон "Львів" вивчає досвід боїв на Донбасі
  Наступний матеріал
  Столична влада відібрала приміщення у координаційного центру для біженців