КМДА запровадила розсилку СМС про Стратегію розвитку міста

  Фітнес-клуби, таксі, магазини - розсилка СМС-повідомлень з рекламою закладів та комерційних послуг у кожному телефоні. Та віднедавна киян здивували - на мобільні мешканцям столиці почали надходити повідомлення від мерії.

  У СМС чиновники закликають долучитися до громадського обговорення Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Кияни обурюються - СМС не замовляли, чому без погодження розпоряджаються їхніми особистими номерами - не розуміють.

  Ось вона - Стратегія ровзитку Києва до 2025 року. Хто такого примірника ще не має - про документ усе одно дізнається. Взяти участь у обговоренні Стратегії київська влада закликає через СМС-повідомлення.

  Киянин Валентин дізнався про Стратегію розвитку столиці з розсилань на мобільний. Відправник - міська рада.

  Валентин, киянин (читає СМС з телефона): "Будущее Киева зависит от тебя! Обсуждай стратегию, предлагай идеи, задавай вопросы".

  Питання, каже Валентин, одне.

  Валентин, киянин: "Вот интересно мне - откуда у них взялся мой номер телефона?"

  Отримав СМС з пропозицією взяти участь в обговоренні і адвокат Денис Овчаров. Там пишуть, що майбутнє Києва і від нього залежить.

  Денис Овчаров, адвокат: "Майбутнє Києва залежить від вас! Обговорюйте стратегію Києва, ставте запитання чиновникам. Дзвоніть 15-51 з міських номерів".

  У рядку відправника напис - Київ-2025. А от вказаний в кінці номер належить Службі допомоги мера киянам, упевнений Денис. У прес-службі КМДА 5 каналу підтвердили - СМС від них. Влада підписала договір із мобільними операторами. Тепер - вони інформаційні партнери громадського обговорення Стратегії розвитку Києва до 2025 року. Юристи кажуть - ситуація з послугою, яку не замовляли, може зацікавити правоохоронні органи.

  Денис Овчаров, адвокат: "Это серьезные деньги бюджета. И действительно ли стоит эта акция таких денег? Это вопрос к правохранительным органам - они должны выяснить, а нет ли в действиях чиновников и лиц с мобилных операторов нарушения закона о борьбе с коррупцией".

  Скільки ж витратили чиновники на розсилання повідомлень, яких кияни не замовляли, і скількох іще запросять до обговорення плану розвитку Києва - нам не вдалося з`ясувати. На запит в управлінні інформації КМДА наразі не відреагували. Тим часом юристи розводять руками - подати до суду на відправника набридливих СМС не можна: інформація в повідомленнях - соціального значення. А от за рекламу служб таксі чи інших комерційних послуг у вашому телефоні  - відправнику все ж доведеться заплатити, як за моральну шкоду.

  Ганна Рибалка, Роман Гриценко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Форум видавців у Львові стартував з рекордною кількістю учасників
  Наступний матеріал
  ЗМІ: на Оболоні знайшли мертвою суддю Апеляційного суду
  Теги: