5.ua

КМДА таки скорочує опалення столичних лікарень - чиновники економитимуть на хворих

  Задля економії газу цьогоріч батареї столичних лікарень будуть ще холоднішими, аніж зазвичай. Медикам радять ущільнювати пацієнтів та працівників, аби вивільнені приміщення взагалі відімкнути від опалення.

  У столичній лікарні номер шість – 12 корпусів. Працівники одного з них ще не знають, що керівництво взимку відімкне їхні робочі місця від опалення. Холодно буде і на складі. Тут лікарня зберігає всілякий мотлох – старі меблі, непотрібне приладдя. З настанням зими вмикати опалення тут не будуть, каже головний лікар, бо заощаджуватимуть кубометри тепла.

  Економія не зачепить ті корпуси, де лежать хворі – божаться місцеві лікарі. А от міському департаменті охорони здоров'я й такого варіанту не виключають. Мовляв, краще тісно, аніж холодно. До переліку тих, кому доведеться потіснитися, вже потрапила Олександрівська столична лікарня. Вона має кілька корпусів, й багато з них порожні – каже чиновник Михайло Риган: "Якщо у нас є багатокорпусна система, і є змога, є вільні ліжка, щоби ущільнити в одному корпусі пацієнтів, то ми це будемо робити. Тому що ми не можемо дозволити, щоб пацієнти мерзли. Один із варіантів – перенести із одного корпусу в інший корпус на зимовий холодний період".

  А от громадський активіст Микола Дядюк вважає, що відключення корпусів від тепла заощадить копійки для міста, а от самим приміщенням зашкодить: "Якщо в будівлі відключити опалення зовсім або знизити температуру до певної межі, то почнуться процеси зимою – сирість, пліснява – і будівля досить швидко починає руйнуватися". У діях чиновників він бачить лихий намір: "…І тоді робиться заява – ну, ось цю будівлю неможливо використовувати в медичних закладах, і вона не відповідає санітарним вимогам, і давайте її кудись подінемо, і земельну ділянку теж".

  Менше корпусів – менше і ліжок. У комісії Київради отримали інформацію про скорочення не лише приміщень, а й місць для лежачих хворих. Тепер перевіряють.

  Секретар постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я Роман Головня підтвердив: "Я мав розмову з профспілками медичними, які повідомили, що дійсно планується якась реорганізація".

  "Оптимізацією" називає чільник міського департаменту охорони здоров'я створення в Києві замість однієї лікарні "швидкої допомоги" – п’яти. Вони мають запрацювати на базі першої, шостої, восьмої та 12-ї столичних лікарень. Брак травматологів, хірургів та іншого медперсоналу відчули, кажуть, під час подій на Майдані. Коли лікарні "оптимізують" – себто, додадуть більше чергувань і більше обов'язків – ні лікарі, ні чиновники ще не знають, бо на нові заклади інтенсивного лікування ще немає коштів. А медики вже потонули в боргах перед енергетиками.

  Фінансовий директор ПАТ "Київенерго" Тетяна Грязнова каже: "По лікарнях у нас сума заборгованості більше 500 мільйонів гривень. Це найбільша сума серед бюджетних організацій міста".

  Директор міського департаменту охорони здоров'я Михайло Риган дивується: "Цифра 500 – я такої цифри не чув. Ці борги погашаються… Будуть погашені найближчим часом".

  Ганна Рибалка, Максим Петраков та Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Київ прийматиме ХХІІІ чемпіонат України з боксу серед чоловіків
  Наступний матеріал
  Майже половина українських керівників не побачили впливу подій на Сході на економіку
  Теги:
  Loading...