КМДА обіцяє забезпечити місто громадськими вбиральнями за 2 роки

  Ганебна ситуація із туалетами у Києві. Соромно не лише перед киянами, але і перед гостями столиці. Адже знайти туалет у центрі міста - справа не однієї хвилини. Виправити ситуацію - обіцяють за два роки, якраз під Єврочемпіонат.

  Вдень і зі свічкою не знайдеш у столиці безкоштовної громадської вбиральні. Щоби припудрити носика у середмісті треба платити. Або терпіти.

  Для киянки Анастасії пошуки жіночої кімнати у центрі столиці стали справжнім випробуванням.

  Анастасія Закоморна, киянка: "У меня был случай когда в центре мне приспичело и мне просто некуда было пойти. Мне пришлось терпеть очень долго. Естественно это все потом выливается в проблемы со здоровьем".

  Вбиралень мало - визнають у Головному управлінні комунального господарства Києва. Нині їх працює близько 2-ох сотень. Коштують такі відвідини 2 гривні.

  Дмитро Новицький, начальник Головного управління комунального господарства КМДА: "Ситуація дуже ганебна і, на жаль, мешканці міста і ті гості, які приїжджають, не отримують тої якості послуг, яка має бути".

  Як адміністративне правопорушення класифікує міліція справляння нужди у невставновленому місці. За це доведеться сплатити сотню гривень або навіть потрапити до буцегарні на 15-ть діб.  

  Володимир Дмитренко, заступник начальника керівника прес-служби ГУ МВС у Києві: "Головна причина - це недостатня кількість громадських туалетів. Якби були безкоштовні туалети і їх була достатня кількість то, думаю, громадяни не бігли б десь там під дерево чи під забор".

  Брак комунальних вбиралень столична влада у 2008 році вирішила компенсувати розпорядженням про вільний доступ громадян до туалетів закладів громадського харчування. Безоплатні відвідини таких кімнат коштують фастфуду на Хрещатику близько 20-ти тисяч гривень на місяць. За день туди заходять тисячі людей.

  Михайло Шуранов, директор департаменту зв’язків з громадскістю мережі закусочних: "Є дві позиції з боку відвідувачів, тому що ми прислухаємося в першу чергу до них - одні вважають це абсолютно нормальним, тобто фактично це є одна із соціальних ролей компанії, інші кажуть що є черга і я розумію, так каже відвідувач , що багато людей із цієї черги - вони не ваші відвідувачі. Вони просто зайшли".

  Знайти туалет у Києві стане легше менш ніж за 2 роки. До Євро-2012 столична влада обіцяє навести лад у туалетному господарсті міста - встановити ще 2 сотні мобільних вбиралень.

  Ксенія Дворнікова, Ігор Пльонкін, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Київ з теплом на 95% - переконують у Київенерго
  Наступний матеріал
  На Пейзажній алеї створюють дитячий майданчик [репортаж, відео]
  Теги: