kievcity.gov.ua

КМДА: Київ виділив понад 13 млн грн на санаторно-курортне лікування чорнобильців

  У столиці триває низка заходів, приурочених до 29-х роковин аварії на ЧАЕС.

  Про це повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації.

  Перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов разом з громадськістюпоклав квіти до Меморіального кургану героїв Чорнобиля на території церкви Святого Архангела Михаїла.

  "29 років тому нашу державу спіткала найжорстокіша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній станції. Називати якусь точну кількість жертв цієї аварії неправильно, адже постраждала вся Україна, всі ми досі відчуваємо наслідки цієї катастрофи. Проте є люди, які постраждали найбільше – це, в першу чергу, ліквідатори, які ціною свого здоров’я рятували майбутнє, та мешканці територій, на які прийшовся найбільший удар. І сьогодні ми маємо забезпечити цим людям, в першу чергу, належне медичне обслуговування. Саме тому цього року, вперше, на санаторно-курортне лікування чорнобильців І категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи виділено понад 13,4 мільйонів гривень», – розповів Ніконов.

  Заступник голови КМДА зазначив, що закупівля послуг санаторно-курортного лікування буде проводитися Департаментом соціальної політики, враховуючи профілі захворювання постраждалих осіб та потерпілих дітей, їхні потреби та медичні рекомендації щодо місця лікування.

  За словами Ніконова, до 29-х роковин аварії міська влада запланувала понад 15 млн грн на виплату матеріальної допомоги чорнобильцям. Тож допомогу отримають:

  - діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 96 осіб по 250 грн на одну особу;

  - діти-сироти – 46 осіб по 250 грн на одну особу;

  - інваліди ЧАЕС ( категорії 1) – 15905 осіб – 300 грн на одну особу;

  - вдови (вдівці) померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 4653 особам по 250 грн на одну особу;

  - постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 2) – 37793 особам – 250 грн на одну особу.

  У повідомленні також зазначається, що станом на 1 квітня 2015 року в Києві проживає майже 83 тис. осіб, які мають статус постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС.

  На сьогодні майже половина всіх чорнобильців Києва проживає у Деснянському та Дарницькому районах, повідомили у прес-службі.

  Нагадаємо, сьогодні, 26 квітня, уся Україна вшановує героїв Чорнобиля.

   

  Попередній матеріал
  В Казахстані явка на президентських виборах склала більше 86 %
  Наступний матеріал
  Під час будівництва нового "саркофагу" жоден робітник не отримав небезпечного опромінення - Порошенко
  Теги:

  Порошенко прибув на ЧАЕС для участі у пам'ятних заходах

  Сьогодні 29-та річниця катастрофи на ЧАЕС

  У Києві колишні працівники ЧАЕС зібралися біля меморіального кургану

  У Рівному вшанували ліквідаторів Чорнобильської АЕС