КМДА і КОДА підписали меморандум про співпрацю

  Столиця і область стали ближче. Вперше за 20ть років вони підписали Меморандум про співпрацю - домовилися розв`язувати свої проблеми разом. Серед головних напрямків співпраці - будівництво житла, покращення транспортного сполучення між Києвом та областю і розв`язання екологічних проблем.

  У Меморандумі про співпрацю понад 20-ть положень. Серед ключових - договір про спільне будівництво житла. Багатоповерхівки зводитимуть у радіусі 45-ти кілометрів від столиці.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Київська область, яка має свої території може предоставляти земельні ділянки разом з Києвом, інвесторами будувати і таким чином задовльняти потреби Києва та Київської області".

  Прогнозують чиновники і появу нових котеджних містечок на мапі області. Кажуть, вже є пропозиції від інвесторів.  

  Олександр Попов, перший заступник голови КМДА: "Готові будувати ну практично нові міста чи селища, чисельністю 5-6 тисяч людей це дуже сучасні житлові масиси з усією інфраструктурою. Київ в подальшому може розвиватить таким чином, коли люди проживають в екологічно чистих територіях поруч з Києвом, а приїжджають і працюють у місті".

  Серед спільних завданнь столиці та області - будівництво очисних та каналізаційних споруд.

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Це будівництво водозабору на о.Великий для забезпечення якісною питною водою населення Києва та Київської області. Розміщення правобережних очисних споруд в Обухові. Будівництво каналізаційного колектора та очисних споруд в місті Ірпінь. Організація подальшої безпечної експлуатації полігону побутових відходів номер 5 в Обухівському районі". 

  Чимало завдань треба вирішити до євро 20-12. Зокрема, розміщення туристів у готелях, їхнє перевезення та створення зон накопичення.

  Анатолій Голубченко, заступник голови КМДА: "Ми не зможемо без зон накопичення перевезти пасажирів до аеропорту, якщо у нас не буде зон в області перед борисполем, де ми зможемо розміщати автобуси і пасажири, які будуть чекати своїх рейсів, бо є певна кількість пасажирів в годину, яку може обслужити Бориспіль".

  Сміття столичне. Переробні заводи - обласні.  Це як варінт вирішення питання про відходи.  

  Анатолій Присяжнюк, голова Київської облдержадміністрації: "Сміття це продукт. І побудувавши завод на території Київської області, якщо не буде цього продукту, завод не буде працювати.  Тому у нас є дійсно спільні проекти. Місто предоставляє цей продукт, а місто предоставляє територію і будуєм разом. Не менш важливе питання - дороги та транспортне сполучення".
  Перший результат співпраці можна буде побачити вже за місяць: наприкінці жовтня від станції Київ-Петрівка пустять електричку до Вишгорода. Левову частку решти питань планують вирішити у найближчі два роки.  

  Світлана Одаренко, Ігор Пльонкін, 5-й канал. 

  Попередній матеріал
  У Європі запобігли серії терактів - ЗМІ
  Наступний матеріал
  Директор зоопарку подала у відставку - ЗМІ
  Теги: