КМДА: Головний каналізаційний колектор столиці аварійний і потенційно небезпечний

  Головний каналізаційний колектор Києва відносять до найбільш потенційно небезпечних об'єктів столиці.

  Про це розповіли у Департаменті житлово-комунальної інфраструктури КМДА, повідомляє УНІАН.

  Згідно з повідомленням відомства, цей коллектор ще  у 1999 році за результатами обстеження був визнаний як аварійний та непридатний до експлуатації. На деяких ділянках конструкції повністю зруйновані. У 2005 році перша нитка Головного міського каналізаційного колектора у місті Києві була внесена до Державного реєстру потенційно небезпечних об’єктів.

  Утім цей колектор залишається головною артерією київської каналізаційної системи. У такому технічному стані він продовжує відводити переважну більшість стічних вод правобережної частини Києва. Зокрема, збирає стічні води самопливних колекторів міжрайонного значення: Глибочицького, Хрещатицького, Кловського, а також напірних колекторів Новоподільської та Оболонської каналізаційних насосних станцій міжрайонного значення.

  У КМДА переконані, що уникнути екологічно-техногенної катастрофи можна, якщо добудувати нову нитку каналізаційного колектора, що була зведена ще в 1994 році. Так, щоб відновити роботи на об'єкті, київська влада прийняла рішення про виділення на будівництво 40 млн грн.

  У випадку якщо будівництво не буде завершене найближчим часом, більша частина правобережжя міста Києва може бути відключена від каналізації та водопостачання. Крім того, це може спричинити затоплення центральної частини міста каналізаційними стоками.

  Наразі вже прокладено 9,6 км підземного тунелю та виконано роботи для подальшого з’єднання нового колектора з комунікаціями районного значення. Але для повноцінного завершення будівництва і запуску в роботу колектора-дублера потрібне фінансування у сумі щонайменше 160 млн грн. Зазначається, що для київського бюджету це завеликі витрати, тому зараз необхідне долучення допомоги від держави.

  Попередній матеріал
  Саакашвілі привітав моряків у Одесі з нагоди святкування Дня Військово-Морських Сил України
  Наступний матеріал
  Обидві сторони спостерігачів закликають розмінувати Широкине