Кличко скаржиться, що уряд тримає столицю "на межі банкрутства"

  Уряд латає "дірки" в державному бюджеті за рахунок місцевих бюджетів, зокрема, міста Києва.  Про це заявив міський голова Києва Віталій Кличко під час робочої зустрічі київських роботодавців, підприємців з керівництвом столиці.

  "Незважаючи на те, що Київ формує 30% держбюджету України, міський бюджет залишається на сьогодні порожнім. Дефіцит бюджету столиці становить близько 2 млрд грн. Попередній уряд запровадив абсурдні механізми бюджетних відносин між столицею та центральною владою. І нинішній уряд цим користується та латає дірки державного бюджету за рахунок місцевих бюджетів", – наголосив він.

  Очільник столиці нагадав, що з київського бюджету щорічно вилучається 50% ПДФО. На сьогодні ця сума складає близько 9 млрд грн.

  "Якщо у 2005 році з Києва на користь центрального бюджету вилучалось 400 млн грн, то у поточному році вилучення складають 9 млрд грн, – більше ніж у 20 разів. Тільки за останні роки з бюджету Києва було вилучено 33 млрд грн. Уряд тримає столицю на межі банкрутства", – заявив міський голова.

  За його словами, відсутність фінансування з боку уряду ставить під загрозу життя людей, які потребують ліків.

  "Минулого тижня до нас приходили люди, від фінансування лікування яких залежить життя – це гемодіаліз, інсулін. Ці ліки повинні бути проплачені переважно з Кабміну і частково – з бюджету міста. Але грошей немає. І нам не залишається нічого, як знову йти до Кабміну і просити повернути гроші. Адже на сьогодні столична медицина фінансується тільки на 58% від потреб, зарплата – на 78%, закупівля медикаментів – на 48%, харчування хворих – на 40%", – підкреслив він.

  На його думку, нова Верховна Рада повинна у першу чергу ухвалити закон про скасування вилучення ПДФО у Києва.

  Попередній матеріал
  Терористи підтримують напругу серед населення Донбасу тотальною пропагандою
  Наступний матеріал
  Порошенко прийняв відставку трьох свободівців - голів ОДА
  Теги: