Кличко пообіцяв забезпечити житлом сестру Василя Стуса Марію, яка переїхала з Донецька

  Рідні письменника раніше жили неподалік Донецького аеропорту, а тепер приїхали до Києва

  Київський міський голова Віталій Кличко доручив найближчим часом вирішити питання щодо забезпечення житлом сестри відомого українського поета Василя Стуса Марії Стус. А також розпорядився з'ясувати ситуацію, чому і з чиєї вини Марія Стус отримала формальну відписку, звернувшись до чиновників КМДА.

  "Зараз у ЗМІ активно обговорюється житлова ситуація сестри відомого українського поета Василя Стуса Марії, яка разом з тисячами мешканців Донбасу внаслідок російської агресії на Сході і військових дій була вимушена покинути рідний Донбас і переїхала до Києва. І сьогодні їй доводиться мешкати у доволі скрутних умовах. На жаль, у столичної влади немає правових підстав надати Марії Стус квартиру. У черзі на квартирному обліку в Києві перебувають десятки тисяч киян. Але є різні варіанти розв'язання проблеми і є винятки у будь-яких ситуаціях. Тому я доручив своєму профільному заступнику вирішити питання надання житла Марії Стус, сестрі знакової постаті для кожного українця. Найближчим часом ми забезпечимо пані Марію житлом у Києві", – цитує Кличка прес-служба Київської міської державної адміністрації.

  Зазначимо, що в понеділок, 23 лютого, Ольга Герасим’юк опублікувала у Facebook відповідь КМДА на звернення Національної спілки письменників про надання житла родині сестри Василя Стуса Марії Семенівни.

  "Василь Стус у своїх табірних зошитах просив усіх добрих людей не полишати маму його й сестру Марію, помогти їм, підтримати їх у горі… І от літня вже Марія мусить втікати з Донецька до Києва, з онучкою, що вагітною втікала, боячись, що дитині гуркіт Градів життя поламає ще в лоні… Вона мусить наймати квартиру - всі гроші сплачувати за житло, жити впроголодь… Казала мені - наша сім’я завжди голодувала, Вася був такий худий! І спить зараз Марія на підлозі… І от як тут можна спокійно, поговоривши з нею, побачивши цю горду людину, що не скаже, як їй гірко, - як читати оцю бумажку, яку надряпали в Київській мерії", - зазначила Герасим’юк.

  У відповіді столичної влади вказано, що "приміщення надаються лише "громадянам, які внесені до реєстру громадян, які потребують поліпшення умов".

  Попередній матеріал
  На західному кордоні України в чергах стоять понад 300 вантажівок - Держприкордонслужба
  Наступний матеріал
  Вчені знайшли джерело "інопланетного" сигналу

  У Києві відкрили сквер на честь Василя Стуса

  ДонНУ хоче евакуювати до Вінниці барельєф Стуса, який бойовики зірвали з будівлі університету

  Премію В.Стуса вручили зіркам Євромайдану [відео]

  Терористи зірвали з фасаду донецького вишу меморіальну дошку поета Стуса