5.ua

Кличко хоче створити у Києві муніципальну поліцію для боротьби з корупцією

  План подолання корупції та запровадження муніципальної поліції обговорив мер Києва Віталій Кличко у рамках зустрічі з німецькими посадовцями.

  За аналогом берлінської служби кримінального відомства буде створено спеціальний правозахисний орган і в українській столиці. За німецьким досвідом таке відомство вивчає будь-які, навіть анонімні, звернення громадян щодо корупції, і проводить відповідне розслідування.

  Віталій Кличко переконаний: "Це безпека киян і тому ми бачимо президента поліції Берліна, ми будемо використовувати сучасні технології, досвід. Нам не потрібно багато років, я впевнений в тому, якщо ми хочемо стати європейською країною, ми повинні починати робити все для цього".

  У свою чергу, поліцайпрезидент Берліна Клаус Кандт розповів: "У нашій поліції існує також внутрішній механізм подолання корупції, законодавчо абсолютно чітко визначено, які подарунки ми маємо право приймати і на які запрошення ми маємо право відгукуватися. Ця планка поставлена дуже низько, тому можливість корупції повністю виключена, навіть на незначному рівні".

  Крім того, політики домовилися про створення німецько-української академії урядування. Там готуватимуть чиновників, що зможуть представляти інтереси громади на новому рівні: кадри готуватимуть за напрямком роботи і навчатимуть менеджменту саме на державній посаді. Такі зміни в столиці зможуть втілити в життя протягом кількох років, - пообіцяв Віталій Кличко.

  Також на цій зустрічі німецька делегація зробила подарунок Віталію Кличку – мерові подарували металевого ведмедя золотого кольору. На жартівливе питання журналістів, чи має право на цей презент міський голова і чи не підпадає він під берлінську корупційну планку, сенатор міста заспокоїв – все у рамках дипломатії. Але ціну подарунку вирішив таки утаємничити: "Ведмідь - це звір, що зображений на гербі Берліна. Цей сувенір популярний в усьому світі. Його завжди купують туристи, які побували у нашій столиці. Я теж взяв його з собою і подарував мерові. Прошу вашого розуміння, я не називаю ціну цього сувеніра, бо це може бути дещо ніяково для того, кому ми це даруємо", – зашарівся берлінський сенатор Франк Хенкель.

  Попередній матеріал
  Терористи провокують українських бійців, а Росія активізує польоти розвідувальної авіації - РНБО
  Наступний матеріал
  Херсонщина будує укріплення проти вторгнення росіян
  Теги:
  Loading...