Хто стане новим головою КМДА? [репортаж, відео]

  Хто і коли стане новим головою КМДА? Зміни до закону "Про столицю", які розділили посади мера і чільника міськадміністрації, ухвалили ще два місяці тому. Однак президент досі не вирішив хто стане головою КМДА. Нині де-юре посаду обіймає мер Києва Леонід Черновецький. Де-факто, - перший заступуник голови КМДА Олександр Попов. Чи є в нього шанси стати чільником офіційно - з`ясовували кореспонденти 5-го каналу.

  Перший претендент на посаду голови КМДА -Олександр Попов. У стінах мерії він з`явився у травні, змінивши крісло міністра ЖКГ на крісло заступника голови КМДА.

  Андрій Клюєв, віце-премєр-міністр: "Первым заместитетелем головы КМДА Попова Александра Павловича, я вам его представляю.... "

  Політик-господарник мав навести лад у столиці та завоювати підтримку киян. З першим упорався більше: за фінансової підтримки держави вдалося завершити скандальну реконструкцію швидкісного трамваю, Московської площі та пустити рух Гаванським мостом. Чому він досі лише перший заступник, а не голова КМДА політик радить запитати у гаранта. 

  Олександр Попов, перший заступник голови КМДА: "Це питання, яке відноситься до президента України, тому це питання треба задати в адміністарції".

  Свій варіант мають експерти: кажуть, підтримка киян замала. Це і зупиняє президента, адже владі потрібен чільник, який зможе виграти вибори мера у 2012-му. Тому Попов кандидат не єдиний.  

  Олександр Черненко, голова комітету виборців України:"Якщо його зараз офіційно призначити головою КМДА це може викликати певний спротив, певну недовіру. Багато говорили про Рибака, колишенього мера Донецька , говорили і про повернення зі Львову Василя Горбаля на Київ. Э досить популярна ы нейтральна кандидатура Кличка. але рішення про те, щоби сзробити ставку виключно на Кличка ще немає".

  Головна перевага Віталія Кличка - підтримка киян. У кулуарах подейкують, мовляв, він уже мав розмову з Президентом. Однак сам політик можливість очолити міську адміністрацію відкидає. Принаймні - до наступних виборів. 

  Віталій Кличко: "Я при мэре Черновецком не буду ни в коем случае его репетитором - главой КГГА. В Киеве должны пройти выборы, должен быть легитимный киевский городской голова и он же - мэр города - должен быть главой КГГА".

  Іще одна постать, яка привертає увагу преси - екс-мер Києва Олександр Омельченко. Останнім часом він з`являється в оточенні прем`єр-міністра Миколи Азарова. РАзом з ним, зокрема, Омельченко перерізав червону стрічку на відкритті Гаванського мосту. Свою появу на людях він пояснює просто.

  Олександр Омельченко, мер Києва у 1996-2006 роках: "Поки не завершать усіх обєктів які я розпочинав, не завершать будівництво, я буду активно приймати участь.  4 станцї метрополітену, московська площа... от ще два роки я буду прймати таку приємну участь як весільного генерала".

  З визначенням лише "весільного генерала" згодні й експерти. Кажуть, хоч кияни Омельченка і пам`ятають як доброго чільника, його час уже минув.    

  Олександр Черненко, голова комітету виборців України: "Партія регіонів буде і те що Омельченко зараз більш лояльний до неї, вона намагається за рахунок його іміджу підняти популярність партії регіонів. але ставити його на посаду міського голови... його час уже пройшов".

  На те, щоби визначитися кого садити у крісло голови КМДА, та, відповідно, готувати як основного кандидата на вибори мера у 2012-му, - влада ще має час. А поки чинним головою КМДА та Київради лишається Леонід Черновецький.

  Світлана Одаренко, Віктор Сніжко та Максим Петраков, "5-й канал".  

  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську через штучні зсуви під загрозою руйнування понад 400 будинків
  Наступний матеріал
  На Київщині відроджують сільське господарство
  Теги: