пожежа нафтобаза 5.ua

Головний санлікар Києва: Пожежа на нафтобазі не збільшила забрудненість повітря

У повітрі, яким дихають кияни, в шість разів більше продуктів горіння за норму. Утім, не через пожежу на нафтобазі неподалік Василькова, а через загазованість міста та спеку.

Про це заявив головний санітарний лікар Києва. Щоби виправити це, дороги поливатимуть водою. А в місто не пускатимуть вантажівки. Мешканців столиці заспокоюють, що потреби у носінні марлевої пов'язки немає.

Лаборанти київської Cанепідемслужби від ранку беруть заміри повітря у восьми різних точках столиці та неподалік Глевахи на Київщині. Пристрої визначають, наскільки забруднене повітря в середмісті та на околицях продуктами горіння.

Повітря біологи перевіряють щомісяця. Утім, через масштабну пожежу на нафтовій базі неподалік Василькова СЕС Києва другий день поспіль робить це позапланово. У вівторок, коли на Київщині спалахнули цистерни, рівень небезпечних речовин у повітрі підскочив ушестеро одразу в чотирьох районах столиці.

"В референт-точках, які ми визначили були перевищення в 2-6 разів саме по сірчастому ангідриду, який є речовиною, саме основний показник продуктів згорання", - повідомив Олег Рубан, головний державний санітарний лікар Києва.

Столична влада напередодні порадила вагітним та дітям обмежити прогулянки вранці та вдень, частіше митися, не відкривати вікна та одягти захисні маски. Зараз уточнюють, що бити на сполох почали не через пожежу під Києвом. Висока концентрація продуктів горіння - через загазованість міста транспортом та спеку.

Відсутність надмірної кількості шкідливих речовин у повітрі вдень підтвердили й екологи з Київщини. Вони зробили заміри повітря й ґрунту на вміст солей та важких металів. Результати повідомлять в четвер.

Ганна Рибалка, Леонід Коваленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Існує дефіцит броньованого транспорту для евакуації поранених із "червоної зони" - помічник очільника Міноборони
Наступний матеріал
Восьмеро постраждалих у пожежі під Васильковом перебувають на лікуванні у Києві
Теги:
Loading...