До КМДА передали перші запити відповідно нового закону про публічну інформацію

  П`ять днів замість тридцяти для відповіді на інформаційний запит відтепер мають чиновники. Відповідні зміни містить "Закон про доступ до публічної інформації", який набув чинності напередодні. Перші запити до мерії активісти писали і надсилали прямо під стінами Міськадміністрації. Долучилися до акції і кияни.

  "Надати копії Генплану та відповідні рішення міськради" - активісти урочисто зачитують інформаційний запит до мерії.  

  Активісти: "Прошу надати наступну інформацію, наступні документи: повні копії рішень Київської міської ради про затвердження Генерального плану міста, а також копію Генплану".

  Надсилати листа не довелося: із рук у руки передають прес-службі мерії. Та обіцяє оперативну відповідь.

  Оксана Збітнєва, начальник ГУ преси та інформації КМДА: "Сьогоднішній запит, який щойно надійшов до міської державної адміністрації, щойно проставлений реєстраційний номер. І, як того вимагає закон, протягом 5-ти днів ЗМІ має отримати інформацію".

  За новим законом, уся інформація, якою володіє чиновник, окрім чітко визначених винятків, має бути доступною для всіх громадян. Зокрема, відкритими мають стати усі дані щодо бюджетних видатків. Запити на інформацію можуть подавати в усній формі, поштою, факсом, телефоном чи електронною поштою. Усім охочим активісти пропонували звернутися до мерії просто під час акції.

  Анастасія Меркотан, активістка: "Загальний бланк, де ви можете просто поставити запитання до влади, яке вас турбує - чи планється забудова у вашому дворі, чи кудий йдуть податки, чому дороги досі не зроблені і т.д."

  На заклики відгукнулося кількадесят перехожих. 

  Олексій Строгий, киянин: "С установкой счетчика в доме на горячую воду я уже две недели не получаю нормальной горячей воды. Температура, честно говоря, сам мерял - 23 градуса вместо положенных 55-ти. Хочу получить ответ".

  Олександр Марковський, киянин: "Доводилося звертатися до органів влади, але відповіді були більш відписки - звертайтеся не сюди, звертайтеся туди. Це з практики. Але нині хочеться перевірити, чи діє цей закон".

  Відтепер робити матимуть більше, бідкаються не на камеру працівники прес-служби мерії. В Управлінні преси та інформації впевнені: ресурсів вистачить, штат збільшувати поки що не будуть. А от як слід карати за порушення закону - тобто за несвоєчасні відповіді - керманич управління у законі не знайшла.

  Оксана Збітнєва, начальник ГУ преси та інформації КМДА: "Як прописано в законі? Хто буде штрафувати? Напевно ж відповідальність визначається за ... Як прописано в законі?"

  В адміністрації Президента пояснюють - на порушників закону чекає адміністративне покарання. 

  Після заверешення акції у поштову скриньку мерії активісти опустили понад дві сотні листів. Ще майже п`ять сотень запитів із однаковим змістом - щодо бюджету та комунальних послуг - надіслали у мерії інших міст України. За п`ять днів рахуватимуть відповіді. 

  Світлана Одаренко, Іван Довганик, 5 канал.   

  Попередній матеріал
  У Києві презентували історичну працю "Геноциди Сталіна" [відео]
  Наступний матеріал
  КМДА: руйнування "Косого капоніра" - законне
  Теги: