Черновецький вирішив заробити на цвинтарях

  Заробляти під час кризи навіть на цвинтарях вирішив столичний мер. Він вимагає, щоб кияни платили за всіх на кладовища, за догляд ними же самими могил родичів, а за вільні місця на Байковому Леонід Черновецький хоче брати по 50 тисяч доларів США. Хоча, як завпенили у столичній адміністрації, остаточно тарифи ще не визначили.

  Марія Миколаївна на цвинтар ходить двічі на місяць - навідує могилу чоловіка. Зазвичай родичі привозять її на машині до місця поховання. Через хворі ноги жінка не може багато ходити. Проте цього разу довелося самотужки діставатися вузькими стежками Байкового кладовища.

  Марія Миколаївна: "Как я могу к родному человеку прийти,- 45 лет мы с ним прожили,- и теперь, чтобы его проведать, я должна платить 10 гривень! А с чего мне платить? У меня пенсия маленькая... Разве можна на ЭТО устанавливать еще плату?!"

  Охоронці про нову постанову міської влади попереджають кожного відвідувача. Проте заспокоюють - 10 гривень це ще не так багато. Мовляв, на інших цвинтарях тарифи ще вищі. Хоча й самі визнають - від нововведень не в захваті.

  Охоронці (зйомка прихованою камерою): "Возмущаются, проклинают... Но мы всего лишь тут стоим. То что он утворил - это кощунство. Вот, если мне тут надо объехать три кладбища, это здесь у нас сравнительно недалеко ходить, а возьмите городское, лесное, южное, северное - там час надо топать до первых участков".

  Однак міська влада невблаганна. Зробити для кожного кладовища свої тарифи обіцяють вже найближчим часом. В середньому за вхід пішки планують брати по 10 гривень, а на машині - 50.

  Леонід Черновецький, мер Києва: "Караул, слушайте, похоронить человека - лучше бы не умирать и не родиться на свет Божий. Сегодня нам звонят со всех сторон, на нас идет сумасшедшее давление, я никому ничего не уступлю - это чисто коммунальный бизнес. (...)  Никто мне больше не позвонит, никого я не захороню без тарифов. Хочешь на Байковое - плати 50 тысяч долларов! Вход на кладбище - платный; копать могилы, ухаживать за могилами, давать справки - все тарифицировано".

  Віталій Журавський, заступник голови КМДА: "Я ще не бував на кладовищі, тому не можу сказати ціну. Там по різним кладовищам різна ціна, але ціна за вхід встановлена".

  Супротивники мера вже назвали постанову недолугою. Кажуть - міська влада хоче залатати діри в бюджеті не лише за рахунок живих, а й мертвих.

  Азад Сафаров, Віктор Сніжко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У КМДА хочуть брати гроші з вчителів-репетиторів
  Наступний матеріал
  Проти робітників-страйкарів ЛАЗу порушили кримінальні справи
  Теги:
  Loading...