Черновецький не прийшов на нараду до Ющенка (репортаж)

  На Банковій сьогодні переймалися проблемами Києва. Президент викликав на килим усю верхівку столичної влади. Сам мер Черновецький запросини проігнорував, приславши заступників. Особливе обурення Віктора Ющенка викликав досі не ухвалений бюджет Києва і химерна повідінка міського голови.

  Ірина Герасимова, 5 канал: "У Президента Ющенка увірвався терпець. Після трьох місяців суперечки між київською владою і президентським Секретаріатом на рівні розпоряджень та указів, Віктор Ющенко викликав столичних керівників до себе на килим".

  На головний килим країни столичний мер не прийшов - він захворів. Хоча у Ющенка Черновецького чекали. Навіть запрошення надіслали з підписом голови Секретаріату. Натомість про життя столиці доповідали троє: перший заступник міського голови Анатолій Голубченко, секретар київради - Олесь Довгий та заступник мера - Євген Червоненко. Саме через них Президент передав Черновецькому своє бачення столичного життя.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Сам міський голова Києва перетворився на постійний об`єкт жартів. На автора проектів, які часто принижують і обурюють громаду міста. І це викликає закономірний протест".

  Неухвалений бюджет, постійні мітинги киян, необґрунтоване підвищення комунальних тарифів - це перша порція того, що не влаштовує Ющенка в діяльності столичної влади. Але не звинувачувати, а шукати вихід із ситуації, що склалася - ось головна мета зустрічі, пояснюють на Банковій. Розмова, яка тривала майже три з половиною години - дала результати. Представники Києва залишають Секретаріат з посмішкою. Кажуть, їх почули.

  Олесь Довгий, секретар Київради: "Ми дякуємо Президенту за те, що сьогоднішня нарада і такий високий рівень наради дали імпульс для перегляду досить важливих для міста і всіх Киян питань. Зокрема сьогодні було порушено питання перегляду бюджету і ми маємо надію перегляду тих несправедливих вилучень з міста Києва, які мають місце".

  Розпоряджень про збільшення вдесятеро комунальних тарифів більше не буде. Як і не будуть діяти останні ноу-хау Черновецького щодо податків на холостяків, платного входу на кладовища та в`їзду іногородніх авто до Києва. Це підтвердили обидві сторони переговорів.

  Євген Червоненко, заступник мера Києва: "Можу вам від імені мера заявити, що всі ці ініціативи і по кладовищу і по платному в`їзду - вони працювати не будуть. Все закінчено".

  Роман Безсмертний, заступник глави Сектератіату Президента: "Учасники цієї зустрічі розійшлися потичнувши одне одному руки. Домовились по завданню Президента, через 10 днів представити спільний план антикризових дій в Києві".

  Через 10 днів столична влада обіцяє представити нові - об`єктивні - тарифи на комунальні послуги. А поки в КМДА рахуватимуть вартість комірного - Генпрокуратура перевірить попередні рішення міських чиновників. За дорученням Президента. Невирішеним залишилося одне питання - хто гаситиме борг Києва перед "Нафтогазом" за спожите блакитне паливо? 

  Ірина Герасимова, Максим та Ілля Шинкаренки, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.59Мб)
  Попередній матеріал
  У БЮТі вчергове можуть переглянути рішення щодо Огризка
  Наступний матеріал
  Тимошенко заявляє про причетність Ющенка до подій довкола "Нафтогазу"
  Теги:
  Loading...