Черновецький більше не мер Києва [відео]

  Леонід Черновецький більше не мер Києва. 110 депутатів Київради проголосували за відставку Київського міського голови. Тепер його обов`язки виконуватиме секретар Київради - Галина Герега до обрання нового мера. Упродовж двох тижнів вона має звернутися з проханням призначити вибори до Верховної Ради. А от коли отримає відповідь не відомо.

  Журналіст "5 канал": "У порядку денному понад 360 питань. Та одне з перших - про дострокове припинення повноважень київського міського голови. До початку літніх канікул столичні депутати мають поставити крапку у епосі Леоніда Черновецького".

  Заяву про звільнення міський голова написав ще 1 червня у переддень закінчення офіційного терміну повноважень. Та голосування у Київраді довелося відкласти. Через футбольне Євро депутати не збиралися. Сьогодні прийшли майже в повному складі.

  Секретар Киъвради: "Я ставлю зазначений проект на голосування. 110 за утрималось 2 рішення прийнято".

  Та спокійно піти на відпочинок Леоніду Черновецькому не дають. Опозиція вимагає від Генпрокуратури перевірити усе, що за 6 років - зробив мер.

  Віталій Кличко, голова фракції "Удар" в Київраді: "Наша пропозиція і позиція така - звернутися до генеральної прокуратури україни з прозанням провести перевірку діяльності київського міського голови Черновецького за період з 2006 по 2012 рік".

  Однак депутати, які за часів Черновецького - продали не одну сотню гектрів столичної землі - цю пропозицію не підтримали.

  Шлапак, депутат Київради: "Те що триває сьогодні це виключно політика і ніякого відношення до життєдіяльності міста немає".

  Олексій Омельяненко, голова фракції ПР у Київраді: "Я думаю, что правоохранительные органы эти и так занимаются, на сегодняшний день уже есть две комиссии в ВР которые занимаются непосредственно изучением деятельности Черновецького".

  У кулуарах про мера згадують різне

  Віталій Кличко, голова фракції "Удар" в Київраді: "Нарушал закон. Отводил сотнями тысяч гектаров земли, колоссальные конфликты, дыры в бюджете миллиардные - это время Черновецького".

  Алла Шлапака, депутат Київради, екс-співголова Блоку Леоніда Черновецького: "Було позитивним, те, що був збільшений бюджет в 5 разів, це встановлення адресної матеріальної допомоги пенсіонерам, вчителям, медикам, інститут громадського самоврядування діяв активно в інтересах громади".

  Тепер замість Леоніда Черновецького усі рішення Київради підписуватиме секретар - Галина Герега. Вона ж упродовж двох тижнів має звернутися до парламенту з проханням призначити вибори міського голови.

  Галина Герега, секретар Київради: "Я не буду зволікати і брати 14 днів. Ми візьмемо пару днів, підготуємо заяву і направимо до ВР про призначення виборів міського голови".  

  Міського голови та Київради - додає опозиція. Обирати депутатів потрібно разом із мером - і не пізніше осені.

  Тетяна Меліхова. голова фракції БЮТ у Київраді: "Якщо буде позачергова сесія ВР 31 липня, то нічого не заважає їм прийняти рішення, а це протягом 60-ти днів, а це означає це буде вересень чи можна провести в жовтні разом з народними депутатами України".

  У провладних фракцій - своя математика. Призначати вибори народні депутати встигнуть щораніше узимку.

  Олексій Омельяненко, голова фракції ПР у Київраді: "Для того, чтобы осень провести эти выборы то верховный совет должен был работать минимум до сентября не уходя на каникулы. Они заявляют то, что неисполнимо законодательно. То, что реально - это конец года либо начало следующего".

  Ні восени, ні навесні - пропозиція на голосування не потрапляє.

  Меліхова, екран: "Провести вибори до Київради разом з виборами київсьского міського голови".

  Герега, екран: "Шановні колеги, зазначений проект не пройшов процедуру, тільки підпис меліхової ні качкана ні кого. Я не буду ставити його на голосування".

  Після голосування за відставку Леоніда Черновецького питання виборів у столиці опинилося у правовому полі. Призначити дату обрання нового міського голови народні обранці мають найближчої - чергової чи позачергової сесії. Інакше - це питання знову перейде у розділ політичних рішень Банкової.

  Світлана Одаренко, Євген Кияшко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Младичу стало зле під час засідання трибуналу
  Наступний матеріал
  Зміни в київському зоопарку
  Теги:
  Loading...