5.ua

Бюджет Києва представлять у першій половині січня - Кличко

  Київський міський голова Віталій Кличко заявив, що бюджет столиці на 2015 рік буде презентовано в першій половині січня.

  Як повідомляє "УНІАН", мер Києва також зазначив, що міський бюджет сформують на основі вже ухваленого держбюджету на 2015 рік.

  Разом з тим, за словами Кличка, наразі він ще не ознайомився "з чітким планом державного бюджету, бо, на жаль, не мав можливості - це 400 сторінок в презентації".

  Водночас він запевнив, що в найближчі дні цей документ буде вивчений, і на його основі буде сформовано бюджет столиці.

  "Я тільки що спілкувався з головою бюджетної комісії Київради Андрієм Странніковим. І ми запрошуємо всіх представників ЗМІ на презентацію міського бюджету, яка відбудеться в січні, в першій половині", - сказав Кличко.

  Перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов, у свою чергу, в коментарі журналістам зазначив, що бюджет держави сформований за зовсім новою схемою, і, відповідно, по-іншому формуватиметься бюджет міста.

  Зокрема, за його словами, держава бере на себе забезпечення фінансування сфери освіти та медицини, виділяючи для цього субвенції на всю державу.

  “Вони повинні визначити той мінімум, який конституційно гарантується. Зразу скажу, що ми з цим мінімумом не згодні, бо в Києві він вищий, і нам доведеться з місцевого бюджету гроші додавати туди", - наголосив Ніконов.

  За його словами, на виконання функцій столиці в держбюджеті "стоїть 0".

  "Тобто, на інфраструктурні проекти, будівництво метро, доріг, мостів - на це грошей нема. Будемо шукати джерело доходів, бізнес треба розвивати. Це в нас єдиний шлях", - сказав Ніконов.

  При цьому він зауважив, що Київ матиме 40% ПДФО, 10% - податку на прибуток, отримає субвенцію близько 5 млрд грн на освіту та медицину.

  “Це наші основні доходи в загальний фонд. І у цей же фонд ще перенесений єдиний податок. Тепер ми будемо дивитись на видатки, якими вони будуть", - додав Ніконов.

  Попередній матеріал
  Під час рятувальної операції в Адріатичному морі загинули моряки
  Наступний матеріал
  Нацбанк очікує збільшення розміру кредиту від МВФ

  У Києві з 20 січня почнеться реформування ДАІ і ДПС

  Верховна Рада прийняла бюджет на 2015 рік

  Київрада не змогла прийняти бюджет міста на 2015 рік

  КМДА вже знайшла 27 млн на виплату заборгованості працівникам "Київпастрансу" - Кличко