5.ua

Активісти: КМДА не дала й 10% обіцяних коштів на боротьбу зі СНІДом [відео]

  Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом ВІЛ-позитивні кияни погрожують владі масовими акціями протесту. Закликають затвердити міську програму щодо подолання цієї недуги.

  Адже чинна цільова програма на 2010-2013 роки добігає кінця. За весь цей час на профілактику хвороби столичні урядники мали виділити 112 мільйонів гривень. Насправді ж профінансували навіть менше 10 відсотків від потреби. Натепер за рівнем офіційної смертності від СНІДу Київ посідає четверте місце по Україні. Йдеться про життя трьох сотень людей щороку. На диспансерному обліку перебуває десять тисяч мешканців столиці. Через брак коштів громадські активісти прогнозують збільшення недужих киян щонайменше вдвічі. За їхніми підрахунками, станеться це у 2016 році, коли Глобальний фонд із протидії СНІДу згорне свою благодійну діяльність в Україні.

  Віталій Ткачук, голова правління Київського міського відділення ВБО «Мережа ЛЖВ»: «Не была достигнута основная цель Глобального фонда – государство не подхватило эти программы. Цейтнот – это вчера. Мы уже понимаем, что первый год этой программы может быть без денег».

  Лада Булах, заступник голови Координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції при КМДА: «Первинна профілактика серед громади, первинна профілактика серед груп ризику, навчання лікарів – це і не було профінансовано».

  Олександр Юрченко, керівник Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом: «Нажаль, на сьогодні в 2013 році практично не виділялося фінансування для закупівлі необхідних тест-систем для проведення досліджень». 

  Попередній матеріал
  Шахтарі пікетували казначейство у Донецьку – вимагали зарплати за півроку [відео]
  Наступний матеріал
  Фюле зустрівся з Януковичем – деталі тримають в секреті
  Теги:
  Loading...