Знайдено невідомий раніше автопортрет да Вінчі (репортаж)

  Невідомий раніше автопортрет молодого Лернардо да Вінчі знайшли в Італії. Малюнок ледь зберігся, втім за допомогою новітніх технологій та криміналістичних методик його вдалося відновити. У підсумку науковці переконалися, що автентичність малюнку не залишає сумнівів.

  Усе почалося з вивчення книги "Кодекс про польот птахів". Між рядками густо написаного тексту журналіст побачив те, що йому здалося контурами обличчя. До дослідження першовідкривач залучив істориків мистецтва, карабінерів та спеціалістів з комп`ютерного дизайну з телекналу РАІ. Кілька місяців кропітої дроботи пішло на те, щоб замалювати текст на сторінці, але при цьому не пошкодити малюнок. Результат перевершив очікування.

  П`єро Анжела, журналіст: "Я сподівався, що це можливо - відновити контури обличчя. Яке було намальоване V століть тому. Саме це ми зробили. Нам довелося застосувати передові комп`ютерні технології - такі як симуляція старіння. Ми отримали неймовірний результат. Малюнок частково збігається з іншим, про який ми напевно знаємо, що це автопортрет молодого Леонардо. Ми побачили зовсім іншого да Вінчі, а не такого, до якого усі звикли - старого чоловіка з бородою. На портреті - молодий, симпатичний чоловік, виглядає як зірка кіно. Переконаний, що цей малюнок від сьогодні увійде до іконографії художника".

  Звичайно, у багатьох дослідників виникло чимало запитань. Адже манускрипту вже понад V століть. Тому якість малюнку дуже погана. Важко навіть сказати чого більше - власне роботи Леонардо чи того, що за допомогою технологій зробили сучасні дослідники. Втім, серйозним аргнументом на користь тих, хто вважає, що це все-таки портрет да Вінчі, є експертиза криміналістів.

  Джамп`єро Лаго, майор поліції: "Ми застосували таку саму методику, яку використовуємо у криміналістиці. Тобто ми можемо сказати, що результат дослідження можна вважати науково доведеним".

  Останні сумніви розвіяв іще один експерт - цього разу пластичний хірург. Він проаналізував зображення вже відомого портрету Леонардо у зрілому віці. А потім за допомогою своїх методик омолодив обличчя художника. Після такої перевірки сумнівів не залишилося. Художня спадщина великого художника епохи Ренесансу збагатилася ще однією роботою.

  Захар Симчич, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.33Мб)
  Попередній матеріал
  Подорожчав проїзд в луганських маршрутках
  Наступний матеріал
  Військові Венесуели захоплюють с/г підприємства (репортаж)
  Теги:
  Loading...