sydsvenskan.se

Журі Нобелівської премії з літератури вперше очолила жінка

  Лауреата Нобелівської премії з літератури вперше оголосить жінка.

  Про це пише Deutsche Welle. 1 червня шведський літературознавець та історик Сара Даніус змінила Петера Енглунда на посаді постійного секретаря Шведської академії. Цього року вона як голова журі оголошуватиме ім'я лауреата Нобелівської премії.

  Як зазначаться у виданні, професор літературознавства Сара Даніус народилася в Стокгольмі, освіту здобувала у своєму рідному місті, а також у Парижі, займалася науковою роботою в Англії, США та Німеччині. Як літературний оглядач публікувалася у великих шведських газетах, зокрема, "Dagens Nyheter". Сара Даніус є також автором книг, присвячених мистецтву приготування їжі та шведській кераміці. 

  Попередник Сари Даніус, шведський історик і публіцист Петер Енглунд перебував на посаді постійного секретаря з 2009 року. Титул члена Шведської академії він зберігає довічно. 

  Цього року на Нобелівську премію з літератури претендують 200 кандидатів з літератури. Нобелівська премія з літератури є однією з п'яти заснованих за заповітом винахідника динаміту Альфреда Нобеля, щорічно з 1901 року присуджує Шведська академія (літератури) в Стокгольмі.

  Попередній матеріал
  Мешканець Маріуполя зберігав гранати у підвісній стелі (фото)
  Наступний матеріал
  Російський суд визнав сина Джемілєва винним у ненавмисному вбивстві
  Теги:
  Loading...

  Названо Нобелівських лауреатів з літератури (репортаж)

  Французькі ЗМІ не можуть розшукати лауреата Нобелівської премії з літератури

  Сьогодні світ дізнається ім‘я лауреата Нобелівської премії з літератури

  Нобелівські лауреати закликали припинити насильство на Сході України