Завершився 44-й міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах (РОЗШИРЕНО)

  Врученням головного призу - кришталевої кулі - завершився 44-й міжнародний кінофестиваль у Карлових Варах. Більшість представлених фільмів - із сусідніх з Чехією країн. Втім і далекі гості з Ірану - не залишилися без нагороди. Публіка також мала нагоду взяти автографи у голівудських знаменитостей - Антоніо Бандераса та Джона Малковича.

  Головний приз - Кришталеву кулю - здобула бельгійсько-канадська стрічка Фредеріка Дюмона "Ангел у морі". Це кіно про гірке дитинство хлопчика, який росте з батьком, якого любить попри тяжку психічну недугу тата. Спеціальний приз журі виборола стрічка під назвою "20" - іранського режисера Абдольреза Кахані. Про будні працівників маленького офісу, яким до звільнення лишилося 20 днів.

  Абдольреза Кахані, режисер стрічки "20": "На мою думку, ця нагорода - не тільки для фільму, але й для усього іранського народу. Якщо це можливо, хочу попросити вас поаплодувати усім цим людям".

  Найкращою акторкою стала Папріка Стін з Данії. Їй перемогу пророкували ще до початку конкурсу. Вона полонила глядачів та журі грою у фільмі "Овації". Її персонаж - акторка, яка страждає від алкогольної залежності і водночас хоче домогтися перегляду справи про опіку над дітьми. Несподівано для багатьох найкращим режисером на фестивалі визнали німця Андреаса Дрездена. Він приїхав до Карлових Вар з комедією "Віскі з горілкою".

  Андреас Дрезден, режисер фільму "Віскі з горілкою": "Я вам справді вдячний. Було дуже несподівано - отримати цю відзнаку. Я цього взагалі не чекав - ми ж приїхали з комедією, а не чимсь серйозним".

  У категорії "На сході Заходу" перемогла стрічка російського режисера Андрія Хржановського "Кімната" - про життя поета Йосипа Бродського. Поза конкурсом, утім із чималим успіхом, показали ізраїльську комедію "Уся справа у розмірі". Фестиваль у Карлових Варах не часто привертає увагу голівудських зірок першої величини. Втім цьогоріч серед нагороджених були Джон Малкович та Антоніо Бандерас. Перший отримав відзнаку за визначний внесок у кінематограф. Інший - спеціальний приз від президента фестивалю.

  Попередній матеріал
  Найстаріший адвокат-практик в Індії відзначає 99-й день народження
  Наступний матеріал
  Обвинувачення у причетності до 27900 вбивств висунули Дем`янюку
  Теги:
  Loading...