5 канал

Володар канської Золотої пальмової гілки закликав негайно звільнити Сенцова

  Британський кінорежисер Майк Лі назвав "трагедією і ганьбою" вирок Олегу Сенцову.

  "Обурливе поводження з нашим колегою кінорежисером Олегом Сенцовим з боку російської влади - трагедія і ганьба. Він діяв відповідно до своєї совісті і своїх переконань. Його несправедливо і жорстоко засудили, і він повинен бути негайно звільнений", - заявив Лі, передає BBC Україна.

  Лі отримав головну нагороду Канського фестивалю у 1996 році за фільм "Таємниці і брехня". Сенцов дебютував зі своїм першим повнометражним фільмом "Гамер" на міжнародному фестивалі в Ротердамі у 2012 році.

  Раніше російські режисери та діячі культури також засудили вироки Олегові Сенцову і активісту Олександру Кольченку. Зокрема, Олексій Герман-молодший назвав подію величезною людською трагедією: "Мені дуже шкода, що це відбувається з талановитою людиною Сенцовим, який, по суті, став жертвою обставин".

  Нагадаємо, сьогодні, 25 серпня, у суді російського Ростова-на-Дону відбулося оголошення вироку режисеру Олегу Сенцову та активісту Олександру Кольченку за сфабрикованими обвинуваченнями у підготовці терористичного акту в Сімферополі. Засуджені до 20 та 10 років позбавлення волі Сенцов та Кольченко у залі суду заспівали гімн України. Президент Петро Порошенко заявив про несправедливість російського суду і пообіцяв, що "ті, хто організував судилище, самі опиняться на лаві підсудних".

  Попередній матеріал
  Центробанк РФ запропонував банкам розробити заходи на випадок падіння курсу до 100 рублів за долар
  Наступний матеріал
  Порошенко відкидає ризик ескалації ситуації з боку Придністров'я
  Теги:
  Loading...