шевченко
5.ua

Від окупованого Криму – до Львова: як в Україні відзначили 201-шу річницю з дня народження Шевченка

На честь дня народження Тараса Шевченка 9 березня в різних містах України люди збиралися біля пам'ятників поетові, покладали квіти та згадували улюблені знакові рядки і робили висновки - Кобзар нині як ніколи актуальний.

Молитва за Україну, читання віршів, марш за участю курсантів військових навчальних закладів - так відзначали 201 річницю з дня народження Тараса Шевченка в Одесі. Біля пам'ятника поетові зібралося кілька сотень мешканців міста. Після урочистих заходів провели молебень за мир в Україні.

У Харкові ходу до дня народження Шевченка скасували через загрозу терактів. Попри це мешканці міста приходили до пам'ятника Кобзареві покласти квіти.

В Івано-Франківську містяни влаштували урочисту ходу від головної площі міста до пам'ятника Шевченкові.

Упродовж двох годин вінничани читали твори Шевченка та співали пісні на його вірші на площі героїв Небесної сотні. Акцію до дня народження поета поєднали зі збиранням коштів для української армії.

Вшановували Тараса Шевченка і в окупованому Криму. Кілька десятків сімферопольців з українськими та кримськотатарськими прапорами зібралися в Гагарінському парку. Біля  пам'ятника Шевченкові провести акцію заборонив суд.

Трьох учасників акції, разом з організатором, зрештою затримала поліція. Їм інкримінують порушення правил проведення мітингу. Зокрема - розгортання українського прапора. Пізніше затриманих відпустили, викликавши у вівторок до суду.

Денис Соколов, Світлана Дашкевич, Наталка Лозовик, Олена Бучацька, "5 канал"

Попередній матеріал
Окара: Крим – це точка неповернення
Наступний матеріал
Лукашенко і Назарбаєв є слабкими ланками в пострадянській геополітиці Кремля – експерт

До річниці народження Шевченка студенти Києва провели забіг на три кілометри

Президент вручив українським діячам культури премії Шевченка

Українці вшанували пам'ять Шевченка в Чернігові та Житомирі

8 послів іноземних держав декламуватимуть вірші Шевченка