колаж із фото Anton Naumlyuk / Facebook

Верховний суд РФ відмовився звільнити українців Клиха та Карпюка

Їх звинувачують у вбивстві та пораненні кількох десятків російських солдатів під час Чеченської війни

Судова колегія у кримінальних справах Верховного суду РФ відхилила апеляцію на вирок, винесений українцям Миколі Карпюку і Станіславу Клиху. Відповідне рішення виголосив суддя Верховного суду РФ.

"Вирок Верховного суду Чеченської республіки стосовно Карпюка і Клиха залишити без зміни, а апеляцію – без задоволення", – заявив суддя, передає УНІАН.

Засідання розпочалося близько 10 години ранку. Самі Карпюк та Клих перебували у СІЗО Грозного і участь у засіданні брали за допомогою відеозв'язку, передає "5 канал".

Українці заявили, що стали жертвами провокації російських спецслужб і не вірять в об’єктивний розгляд справи. 

"Росія не зможе тягнути цю справу до нескінченності, і тоді можна буде спробувати активізувати переговори щодо їхнього обміну. Скоріше за все, ми розраховуємо, що переговори у Мінську приведуть до ранніх строків, ніж це може зробити європейська юстиція. Зрозуміло, що жодних гарантій немає, проти ми отримали розуміння, якого нам раніше бракувало", - зазначив адвокат Ілля Новіков.

"У нас у цьому процесі присутні дипломати європейських країн, і якщо хтось здатний вплинути на керівництво Росії у найближчій перспективі, то це, найімовірніше, вони", - додав правозахисник. 

Нагадаємо, у середу, 26 жовтня, у Москві почали оскаржувати вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. На процес до столиці РФ приїхала звільнена раніше Надія Савченко.

Як відомо, напередодні судового засідання у ЗМІ з'явилась інформація про те, що засуджений в РФ Клих збожеволів від тортур. Натомість, російська експертиза показує, що він нібито здоровий. Згодом адвокат Ілля Новіков розповів про стан Станіслава Клиха.

Українців у РФ назвали винними у смерті та пораненні кількох десятків російських солдатів під час Чеченської війни. Їх засудили на 22 з половиною і 20 років. Українці обвинувачення відкидають та наголошують, що участі у бойових діях не брали.

Попередній матеріал
Всупереч домовленостям у Берліні Росія не допускає місію Червоного Хреста до українських заручників – Порошенко
Наступний матеріал
Підкорювач небес: 10 фактів про геніального авіаконструктора Ігора Сікорського
Loading...

Новіков розповів про стан здоров'я Клиха

У Москві починають оскаржувати вирок Карпюку та Клиху

Психічний стан Станіслава Клиха вкрай тяжкий – експерти

Правозахисники: Засуджений в РФ Клих збожеволів від тортур, а експертиза показує, що він нібито здоровий