майя плісецька
vk.com

В Німеччині померла всесвітньо відома балерина Майя Плісецька

  На 90-му році пішла з життя легенда світового балету Майя Плісецька.

  Як повідомляють російські ЗМІ, в суботу, 2 травня, у неї стався тяжкий серцевий напад. Лікарі до останнього боролися за життя артистки, але врятувати не змогли. 

  Плісецька усього півроку не дожила до свого дев'яносторіччя.

  Народилась майбутня прима-балерина у 1925 році. Родина постраждала від сталінського терору: коли Майї виповнилось 13 років батька розстріляли, мати - вислали до таборів. Щоби вберегти дівчинку від дитбудинку її взяла на виховання тітка, балерина Большого театру. У 18 Плісецька розпочала власну професійну кар'єру. І залишалася на сцені до 65 років.

  Глядачі полюбили її за майстерність та виразність. Найбільш відомі партії Плісецька виконала у балетах "Лебедине Озеро", "Кармен-сюїта", "Спляча красуня", і багатьох інших. Критики відзначали її унікальну пластику і незрівнянну техніку. Після завершення кар'єри артистка працювала балетмейстером та художнім керівником опер у Римі та Мадриді. А ще знялася у низці фільмів і написала книгу мемуарів.

  Останні роки життя Майя Плісецька провела у німецькому Мюнхені разом із чоловіком - композитором Родіоном Щедріним. Пара прожила разом 57 років. Дітей у них не було. Поховають її на батьківщині - у Росії.

  Попередній матеріал
  Столичний аеропорт Непалу закрили для великих літаків
  Наступний матеріал
  Аеророзвідка виявила в Донецьку базу терористів, розташовану поруч з дитсадком і школою